PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotrków Trybunalski ma nowe logo nawiązujące do haftu piotrkowskiego

  • bad    14 marca 2018 - 17:29
Piotrków Trybunalski ma nowe logo nawiązujące do haftu piotrkowskiego
Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak prezentuje nowe logo (Fot. mat. prasowe)

Połączone litery „P” i „T” nawiązujące do haftu piotrkowskiego – tak prezentuje się nowe logo Piotrkowa Trybunalskiego. W środę (14.03) oficjalnie zaprezentowano znak graficzny.
„Wielki plan – wspólna reprezentacja” takie hasło przyświeca Strategii Promocji Piotrkowa Trybunalskiego na lata 2017-2021, która została przyjęta przez Radę Miasta w grudniu 2017 roku. Jednym z elementów strategii jest wdrożenie nowego logo. Podczas środowej konferencji prasowej zaprezentowano księgę znaku.

- W tym tygodniu podpiszę zarządzenie, które wprowadzi w obieg nowy znak graficzny. Logo jest nowoczesnym symbolem Piotrkowa Trybunalskiego i będzie wykorzystywane przez co najmniej dziesięć kolejnych lat – mówił podczas spotkania z mediami prezydent Krzysztof Chojniak.O znaczeniu logo oraz opracowaniu znaku graficznego opowiadał Maciej Kowalczyk z firmy, która opracowała strategię promocji.

Czytaj też: Szpitale zakładnikami dostawców usług informatycznych

- Dokument powstawał praktycznie dwa lata, podczas których spotykaliśmy się z mieszkańcami Piotrkowa. Na podstawie ich opinii o mieście powstało hasło „Wielki plan – wspólna reprezentacja”, które doprowadziło nas do utworzenia nowego logo – mówił Maciej Kowalczyk.

- Znak graficzny łączy dwie pierwsze litery z nazwy miasta. Do jego prezentacji użyliśmy haftu krzyżowego – ozdoby, która jest ściśle związana z Piotrkowem Trybunalskim. Strój ozdobiony takim haftem można obejrzeć w piotrkowskim muzeum – dodawał.Logo jest znakiem podstawowym, ale na jego podstawie stworzono także znaki pomocnicze. Grafiki nawiązują do korony królewskiej, Rynku Trybunalskiego oraz orła jagiellońskiego, który widnieje na ścianie Zamku Królewskiego.

- Naszą ideą jest identyfikacja mieszkańców z logo. Chcemy, aby znak graficzny funkcjonował w przestrzeni i był wykorzystywany przez piotrkowskie firmy, organizacje i stowarzyszenia. Grafika jest bardzo plastyczna. Na jej podstawie będzie można tworzyć własne logotypy dla poszczególnych firm i organizacji – podkreślił prezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.