PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto kandydatem PiS na prezydenta Łodzi? Do miasta ma prowadzić "dobrą zmianę"

  • PAP/KDS    13 marca 2018 - 11:44
Kto kandydatem PiS na prezydenta Łodzi? Do miasta ma prowadzić "dobrą zmianę"
Kopcińska oceniła, że "Łódź straciła tożsamość".(fot.premier.gov.pl)

Niebawem wskażemy nazwisko osoby, która wystartuje w wyborach na prezydenta Łodzi - poinformowała we wtorek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
Rzeczniczka rządu była pytana w RMF FM czy będzie kandydować na prezydenta Łodzi w wyborach samorządowych. - Mam tak dużo obowiązków (...), jestem oprócz tego, że rzecznikiem rządu, również posłem, pracuję w Sejmie - to wystarczającą ilość obowiązków - skomentowała.

Poinformowała jednocześnie, że obóz rządzący "niebawem" wskaże nazwisko osoby, która będzie ubiegać się o prezydenturę w Łodzi.

Przekonywała, że zostanie wybrany najlepszy kandydat taki, który będzie mógł skutecznie zawalczyć z obecną prezydent Hanną Zdanowską i który będzie wprowadzał "dobrą zmianę".

Kopcińska oceniła również, że "Łódź straciła tożsamość". - Chcemy zrobić wszystko, aby tę tożsamość odzyskała. Żeby to było miasto młodych ludzi - podkreśliła rzeczniczka rządu.

W poniedziałek Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia uznał, że Hanna Zdanowska jest winna poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera Włodzimierza G. Prezydent zapowiedziała, że odwoła się od wyroku i że zamierza startować w wyborach samorządowych na trzecią kadencję.

Prowadząca śledztwo Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim zarzuciła Zdanowskiej, iż w grudniu 2008 r. miała pomóc przygotować poświadczające nieprawdę dokumenty swojemu partnerowi Włodzimierzowi G. Na ich podstawie mężczyzna uzyskał kredyt w wysokości 200 tys. zł na zakup mieszkania w Łodzi od swojej partnerki. Jednym z dokumentów było poświadczenie przez Zdanowską, że otrzymała od G. 50 tys. zł tytułem zaliczki. Miał to być wkład własny, warunkujący przyznanie kredytu. Zdaniem śledczych, oskarżona nigdy tych pieniędzy nie dostała.

Wyrok jest nieprawomocny. Obrona już zapowiedziała apelację. Prokurator, który domagał się dla Hanny Zdanowskiej kary 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok, a dla Włodzimierza G. 10 miesięcy pozbawienia wolności, również w zawieszeniu na rok, poinformował, że decyzję o ewentualnym odwołaniu od wyroku podejmie po uzyskaniu jego pisemnego uzasadnienia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • piiiii, 2018-03-19 10:28:51

    Czy PiSiory zdecydują się na wystawienie Włodzia Tomaszewskiego, byłego pierwszego zastępowego Kropiwnickiego, odpowiedzialnego (razem ze swoim "guru") w latach 2002-2010 za NIELEGALNE zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi przez ANy- gminne administracje nieruchomościami ?