PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzka Wigilia na Starym Rynku po raz trzeci

  • PAP/JS    7 grudnia 2017 - 18:52
Łódzka Wigilia na Starym Rynku po raz trzeci
Ciasta i tradycyjne potrawy przygotowane zostaną na zasadzie wolontariatu przez pracowników MOPS (fot. pixabay.com)

Tegoroczna Łódzka Wigilia, czyli wspólne ucztowanie i kolędowanie na Starym Rynku, na które władze Łodzi zapraszają wszystkich mieszkańców, odbędzie się 16 grudnia. Rok temu z zaproszenia na świąteczną zabawę skorzystało 1,5 tys. łodzian.
"To już łódzka tradycja - po raz trzeci odbędzie się miejska wigilia na Starym Rynku. Wszystkich mieszkańców Łodzi zapraszamy od godz. 14 do wspólnego kolędowania i biesiadowania. Chcemy, aby w tym dniu łodzianie mogli wspólnie spotkać się, porozmawiać i zaśpiewać kolędy. W ubiegłym roku w miejskiej wigilii uczestniczyło 1,5 tys. mieszkańców Łodzi; liczymy, że w tym będzie więcej" - podkreślił wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela na konferencji.

Organizatorem Łódzkiej Wigilii jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Jak zaznaczył wiceprezydent, na jej przygotowanie nie zostanie wydana "ani jedna złotówka z kasy miejskiej lub MOPS".

"Nasza idea polega na tym, że zbieramy datki, produkty, zapraszamy do współpracy partnerów i sponsorów - i tak już po raz trzeci udaje nam się wigilię zrealizować" - zaznaczył Trela.

Ciasta i tradycyjne potrawy przygotowane zostaną na zasadzie wolontariatu przez pracowników MOPS, m.in. zatrudnionych w domach dziennego pobytu i domach pomocy społecznej. Ciepłe posiłki - barszcz, pierogi, kapustę - zaoferują stowarzyszenia, z którymi współpracuje MOPS.

Najmłodsi łodzianie będą mogli liczyć na drobne upominki i słodycze. Będzie też muzyka na żywo i kolędy śpiewane m.in. przez Krzysztofa Cwynara i jego podopiecznych ze Studia Integracja.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.