PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie zespół ds. analizy wyłudzeń nieruchomości w Łodzi

  • PAP/AH    12 października 2017 - 13:05
Powstanie zespół ds. analizy wyłudzeń nieruchomości w Łodzi
Ulica Piotrkowska w Łodzi. (Fot. UM Łódź)

W najbliższym czasie powołany zostanie - podobny do działającego już w Krakowie - zespół do analizy spraw związanych z wyłudzaniem nieruchomości na terenie Łodzi - poinformował w czwartek minister sprawiedliwości -prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
• Zdaniem Zbigniewa Ziobry kwestia wyłudzeń nieruchomości to problem nie tylko Warszawy czy Krakowa, ale także innych miast.

• Do podobnych nieuczciwych praktyk mogło dochodzić również na ternie miasta Łodzi, dlatego rozważane jest powołanie specjalnego zespołu do zbadania tego procederu.

• W przypadku Łodzi wzorem ma być powołany zespół prokuratorów i policjantów, którego zadaniem jest dokonać oceny i podjąć postępowanie na terenie Krakowa.

Ziobro powiedział na konferencji prasowej, że kwestia wyłudzeń nieruchomości nie dotyczy tylko i wyłącznie Warszawy.

- Coraz uważniej analizujemy podobny proceder, który przebiegał według zbliżonych mechanizmów, choć różnił się co do pewnych aspektów prawnych, w innych polskich miastach - dodał.

Przypomniał, że powołał zespół prokuratorów i policjantów, którego zadaniem jest dokonać oceny i podjąć postępowanie na terenie Krakowa.

- Taki zespół już funkcjonuje - podkreślił prokurator generalny.

Dodał, że w czwartek dyrektor Biura Prokuratury Krajowej ds. Przestępczości Gospodarczej jest w Krakowie i spotyka się z przedstawicielami tego zespołu ustalając taktykę i strategię postępowań.

- W przyszłym tygodniu zamierzam, jeśli czas pozwoli, również udać się do Krakowa na spotkanie z tym zespołem - powiedział Ziobro.

Przekazał również, że na kanwie tych - jak powiedział - "gigantycznych już afer" z wyłudzaniem nieruchomości, prokurator krajowy poinformował go, że podjął wstępne działania związane z możliwością powołania w najbliższym czasie podobnego zespołu na terenie Łodzi.

- Dotarły do nas informacje wskazujące, że na ternie miasta Łodzi też mgło dochodzić do podobnego procederu. Nie chcę jeszcze szacować jego rozmiarów, skali i przesądzać charakteru tego zjawiska(...). W najbliższym czasie zostanie powołany zapewne podobny zespół do analizy spraw związanych z wyłudzeniami nieruchomości na ternie miasta Łodzi - powiedział Ziobro.

- Powołamy zespół i wtedy dopiero będziemy mogli powiedzieć, jaka jest skala tego zjawiska - dodał prokurator generalny.

O powołanie takiego zespołu apelował także łódzki dziennikarz i publicysta J. Warzecha.  Jego zdaniem miasto samodzielnie nie radzi sobie z problemem tzw. dzikiej reprywatyzacji. Więcej: 

W Łodzi powstanie komisja reprywatyzacyjna?

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Oszukany podatnik, 2017-10-12 13:24:45

    Warszawa,Lódż,Gdańsk i prezydenci innych miast związani z aferami reprywatyzacyjnymi i korupcyjnymi nie powinni honorowo podać się do dymisji?Honor to dla nich słowo nieznane.?
  • OBYWATEL, 2017-10-12 13:19:55

    Czekamy z dużą niecierpliwością na komisję dotyczącą dzikiej reprywatyzacji w Poznaniu. Prześwietlenia wymagają również liczne afery jeszcze z czasów poprzedniego prezydenta Grobelnego,procesy zawsze umarzane lub przedawniane. Warto do nich wrócić!! Mieszkańcy mają prawo wiedzieć o wielomilionowyc...h stratach na skutek błędnych ,bezprawnych decyzji. Może tym razem bez udziału niektórych najwybitniejszych,obrońców i prawników z Warszawy.  rozwiń