PARTNER PORTALU
  • BGK

Sondaż: Z którym politykiem Polacy umówiliby się na piwo?

  • Parlamentarny.pl/JS    3 stycznia 2018 - 17:49
Sondaż: Z którym politykiem Polacy umówiliby się na piwo?
Badanie „Z kim na piwo?” zdradza również sympatie, jakimi są obdarzane osoby ważne w lokalnych społecznościach (fot. pixabay.com)

Wyjście na piwo to najczęściej okazja do miłego spędzania czasu w gronie przyjaciół i znajomych. Zatem jeśli Polacy mieliby wspólnie napić się złotego trunku ze znanym politykiem, kto by to był? Już po raz trzeci sprawdziła to Grupa Żywiec w badaniu „Z kim na piwo?”.
Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zajął Prezydent Andrzej Duda, którego wskazało 47 proc. respondentów. Na drugiej pozycji znalazł się Robert Biedroń, Prezydent Słupska, którego tym razem wybrało 44 proc. badanych. Paweł Kukiz, lider Kukiz 15, znalazł się na miejscu trzecim z 43 proc. głosów.

Badanie „Z kim na piwo?” zdradza również sympatie, jakimi są obdarzane osoby ważne w lokalnych społecznościach. W tegorocznym badaniu zapytano mieszkańców jedenastu największych miast: Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia, z kim ze znanych sobie osób ze swojej miejscowości chcieliby pójść na piwo.

Mieszkańcy są zdecydowanie mniej zgodni w swoich odpowiedziach, gdyż wskazywali cały szereg osób popularnych w swoich miastach. Jednakże, w większości przypadków, najczęściej wskazywano prezydentów miast. Na tle respondentów z wybranych regionów wyróżnili się mieszkańcy Łodzi, którzy wskazali ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, jako najlepszego kandydata do wspólnego wypicia złotego trunku.

Lokalni zwycięzcy:

Białystok: prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski – 12%
Bydgoszcz: prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski – 11%
Katowice: prezydent Katowic Marcin Krupa – 7 %
Kraków: prezydent Krakowa Jacek Majchrowski – 7%
Lublin: prezydent Lublina Krzysztof Żuk – 10%
Łódź: Zbigniew Ziobro – 20%
Poznań: prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak – 20%
Rzeszów: prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc – 17%
Szczecin: prezydent Szczecina Piotr Krzystek – 8%
Warszawa: prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz – 6%
Wrocław: prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz – 13%

Czytaj więcej tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Ada, 2018-01-03 20:37:50

    A ja slyszalam ze prezydent krakowa jest podly i beznadziejny w relacjach ze spoleczenstwem wiec nie rozumiem kto takie brednie w art.jw.wypisuje