PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź ubezpieczona w PZU

  • JP    22 grudnia 2017 - 19:32
Łódź ubezpieczona w PZU
Wynegocjowana treść umowy ubezpieczenia zapewnia bezpieczeństwo ochrony ubezpieczeniowej Miasta Łodzi oraz jego mieszkańców Fot. Maxpixel

Łódź przystąpiła do Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych na lata 2018-2020. To największy klient PZU wśród samorządów.
- Samorządy będą od 2018 r. kluczowym segmentem działalności i strategiczną grupą docelową dla oferty ubezpieczeniowej TUW PZUW. Dlatego tym bardziej się cieszę, że już teraz tak duże miasto jak Łódź jest naszym klientem - powiedział Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW.

Konstrukcja programu ubezpieczeniowego według zasady pełnej wzajemności stwarza możliwość ścisłej współpracy przy ograniczaniu szkodowości, a co za tym idzie optymalizacji płaconej przez miasto składki ubezpieczeniowej. W tej konstrukcji ostateczne koszty ubezpieczenia mogą być niższe od tych, jakie zostały wstępnie wynegocjowane.

- Wynegocjowana treść umowy ubezpieczenia zapewnia bezpieczeństwo ochrony ubezpieczeniowej Miasta Łodzi oraz jego mieszkańców. W szczególności dotyczy to  likwidacji i pokrycia szkód OC o charakterze frekwencyjnym. Umowa nie wprowadza franszyz oraz gwarantuje przeprowadzenie likwidacji szkody przez ubezpieczyciela – wyjaśnił Michał Chmielewski, dyrektor Departamentu Gospodarowania Majątkiem Urzędu Miasta Łodzi.

W 2016 r. - pierwszym pełnym roku działalności - TUW PZUW mogło pochwalić się przypisem składki o wartości ponad 137 mln zł i zaangażowaniem ponad 100 pracowników. Zgodnie z założeniami strategii w pierwszej fazie działalności TUW PZUW skupił się na trzech segmentach rynku: strategicznych spółkach Skarbu Państwa, podmiotach szpitalnych oraz programach typu affinity. W kolejnej fazie rozwoju swoją ubezpieczeniową grupę docelową TUW PZUW chce rozwijać o jednostki samorządu terytorialnego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.