PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź. Po nawałnicy zakaz wstępu do niektórych parków

  • pt/pap    11 sierpnia 2017 - 14:47
Łódź. Po nawałnicy zakaz wstępu do niektórych parków
W Łodzi burza i silny wiatr największe szkody wyrządziła w zachodniej i północnej części miasta (fot.lodz.pl)

Ze względu na usuwanie skutków nawałnicy, jaka przeszła w czwartek rano nad Łodzią oraz bezpieczeństwo spacerujących do odwołania wydano zakaz wstępu do niektórych parków w mieście - poinformował łódzki magistrat.
W Łodzi burza i silny wiatr największe szkody wyrządziła w zachodniej i północnej części miasta - na osiedlach Retkinia, Teofilów, Radogoszcz, Julianów, Doły. Z powodu przewróconych na torowiska i linie trakcyjne drzew i konarów, nastąpiło zatrzymanie ruchu tramwajów i autobusów na wielu liniach. Na jednej z ulic złamany konar uderzył mężczyznę, którego przewieziono do szpitala.

Z powodu braku prądu i powalonych drzew nieczynne było łódzkie zoo oraz ogród botaniczny. Nieprzejezdne są drogi w lubianym przez łodzian lesie Łagiewnickim.

W piątek łódzki magistrat poinformował, że w najbliższych dniach będą usuwane skutki nawałnicy w parkach. Do odwołania obowiązuje zakaz wstępu do Parku Mickiewicza (Julianów), Parku Piastowskiego i do zieleńca przy ul. Hipotecznej. Mimo braku zakazu uważać trzeba Parku Piłsudskiego (na Zdrowiu) i w Parku Żeromskiego na Teofilowie - nadal mogą tam być nieuprzątnięte konary drzew.

Magistrat informuje również, że ruch tramwajowy w Łodzi został wznowiony niemal w całym mieście. Wstrzymany jest jedynie na pętli Zdrowie. Tramwaje linii 9, które dojeżdżały na Zdrowie zawracają na pętli na ul. Legionów przy al. Włókniarzy. Linie 2, 8, 13, 16 - dojeżdżają do ul. Szczecińskiej, a nie do pętli Chochoła natomiast od Helenówka do Zgierza i Ozorkowa za linie tramwajowe 45 i 46 funkcjonuje komunikacja zastępcza.

Nadal nie działa sygnalizacja świetlna na pięciu skrzyżowaniach: al. Włókniarzy z ul. Drewnowską, ul. Sikorskiego z ul. Łagiewnicką, ul. Zgierska z ul. Julianowską, ul. Zgierska z ul. Liściastą i ul. Zgierska z ul. Czereśniową.

Jak poinformowała Jolanta Baranowska z biura prasowego Urzędu Miasta prezydent Hanna Zdanowska podjęła decyzję o uruchomieniu rezerwy kryzysowej z budżetu Łodzi. "Dzięki temu odpowiedzialne za uprzątanie miasta wydziały magistratu mogą jak najszybciej podpisać umowy z firmami, by te, jak najszybciej posprzątały miasto. Przeznaczona na ten cel kwota będzie uzależniona od potrzeb" - wyjaśniła. (

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.