PARTNER PORTALU
  • BGK

Biała Podlaska przekaże lokale budowane w ramach Mieszkania plus w I kw. 2018 r.

  • PAP/JS    4 grudnia 2017 - 18:19
Biała Podlaska przekaże lokale budowane w ramach Mieszkania plus w I kw. 2018 r.
W Białej Podlaskiej planowane jest uroczyste wręczanie decyzji o przyznaniu mieszkań. Data na razie nie jest znana (fot. pixabay.com)

Lokale budowane w ramach programu Mieszkanie plus oddamy lokatorom w pierwszym kwartale 2018 roku - powiedziała Bernadeta Puczka, prezes zarządu Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej. W mieście powstanie 186 lokali.
Jak powiedziała Bernadeta Puczka, w Białej Podlaskiej planowane jest uroczyste wręczanie decyzji o przyznaniu mieszkań. Data na razie nie jest znana.

Jak informowała Puczka, ankiety od chętnych na Mieszkanie plus zbierane są do końca roku. "Dopiero po zamknięciu tego procesu zabierzemy się za ich analizę" - mówiła prezes Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej. Do początku grudnia zebrano podania od 1265 rodzin.

W Białej Podlaskiej czynsz w lokalach w ramach Mieszkania plus wyniesie ok. 12 zł za m kw. Opłata za wynajem 50-metrowego lokalu wraz z mediami to ok. 900 zł.

Chętni na Mieszkanie plus pochodzą głównie z Białej Podlaskiej, ale ok. 10 proc. wniosków złożyły osoby niezamieszkujące w tym mieście. Są chętni z Bydgoszczy, Warszawy, Gdańska, ale także z zagranicy - Anglii, Irlandii i Niemiec. Większość chętnych to rodziny, często wielodzietne, ale są także młode małżeństwa, a nawet bezdomni, którzy mogą pochwalić się dochodami.

Jak informował w czerwcu prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk, koszt budowy metra kwadratowego wyniesie tutaj 1860 zł netto. Dodał, że BGKN wyłożył na tę inwestycję 20 mln zł, które "zostaną w mieście, bo przetargi na budowę wygrały trzy lokalne firmy".

Także w I kw. 2018 roku oddane zostaną lokale Mieszkania plus w Jarocinie. 9 grudnia br. nastąpi uroczyste wręczenie decyzji. "Pierwsze lokale z puli 258 zostaną oddane mieszkańcom na początku marca, a ostatnie z końcem czerwca 2018 roku" - powiedział prezes jarocińskiego TBS Jerzy Wolski.

BGK Nieruchomości realizuje także inwestycje m.in. Wałbrzychu, Gdyni czy Kępnie. Celem tych inwestycji jest zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem, także dla osób słabiej uposażonych. Łącznie spółka ma w przygotowaniu około 15 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. już powstaje.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.