PARTNER PORTALU
  • BGK

Łuków: ponad 47 mln zł dotacji z UE na modernizację gospodarki wodno-ściekowej

  • KDS    29 grudnia 2017 - 13:48
Łuków: ponad 47 mln zł dotacji z UE na modernizację gospodarki wodno-ściekowej
Umowa została podpisana w piątek (29.12) (fot. materiały prasowe)

Ponad 47 mln zł unijnej dotacji trafi do gminy Łuków w województwie lubelskim. Dotacja z NFOŚiGW trafi m.in. na modernizację oczyszczalni ścieków, sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.
Wartość całego przedsięwzięcia pn. „Modernizacja oczyszczalni ścieków z przetwarzaniem osadów ściekowych w Łukowie wraz z rozbudową i modernizacją sieci kanalizacyjnej i wodociągowej” to ponad 92 mln zł. Przy czym dotacja z Unii Europejskiej wyniesie ponad 47,4 mln zł, a kolejne ponad 18,7 mln zł gmina pożyczy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostałe pieniądze wyłoży ze środków własnych Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o. w Łukowie.

Czytaj więcej: Radom: Pół miliarda złotych na miejskie ciepłownictwo

Prace mają zakończyć się w styczniu 2023 roku. Do tego czasu wykonana zostanie: modernizacja oczyszczalni ścieków (wraz z budową instalacji zagospodarowania osadów ściekowych oraz wykorzystania biogazu do celów energetycznych), budowa (6,55 km) i modernizacja (3,96 km) sieci kanalizacji sanitarnej, budowa (1,55 km) i modernizacja (9,98 km) sieci wodociągowej, a także modernizacja Stacji Uzdatniania Wody i dostawa pojazdów specjalistycznych. 

Dzięki temu możliwe będzie podłączenie 328 nowych użytkowników sieci kanalizacyjnej, a 29 osób skorzysta z ulepszonego zaopatrzenia w wodę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.