PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej to już prawie 750 chętnych

  • PAP/GP    10 sierpnia 2017 - 14:55
Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej to już prawie 750 chętnych
Większość chętnych na mieszkania pochodzi z Białej Podlaskiej, ale są i wnioski spoza miasta. (fot.:unsplash.com)

Ponad 740 wniosków złożyli chętni na Mieszkanie plus w Białej Podlaskiej - powiedziała Bernadeta Puczka, prezes zarządu Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej. Miasto zastanawia się nad kolejną inwestycją mieszkaniową.
W Białej Podlaskiej w ramach programu Mieszkanie plus powstanie 186 mieszkań. - Kończymy krycie dachów, wstawiamy już do budynków okna i drzwi - powiedziała Puczka. Mieszkania mają zostać oddane do użytkowania w czerwcu 2018 roku.

Okazuje się jednak, że 186 mieszkań, zlokalizowanych w trzech budynkach, to za mało. - W połowie lipca wniosków mieliśmy ok. 500, dziś chętnych na zamieszkanie jest ponad 740. Tyle zebraliśmy ankiet - powiedziała prezes.

Miasto już zastanawia się nad kolejną inwestycją. - Musimy się dobrze przyjrzeć tej sytuacji, bo zainteresowanie mieszkaniami jest ogromne. Mamy problemy z działką w granicach miasta, którą moglibyśmy wykorzystać pod budowę, ale myślę, że ten problem uda się rozwiązać - powiedziała prezes ZGL w Białej Podlaskiej.

Jak mówiła jeszcze w lipcu Puczka, większość chętnych na mieszkania pochodzi z Białej Podlaskiej, ale ok. 10 proc. stanowią wnioski spoza miasta. Są chętni z Bydgoszczy, Warszawy, Gdańska, ale także z Anglii, Irlandii i Niemiec. Większość chętnych to rodziny, często wielodzietne, ale są także młode małżeństwa, a nawet bezdomni, którzy mogą pochwalić się dochodami.

Domy w Białej Podlaskiej budowane są w ramach pilotażu programu Mieszkanie plus, prowadzonego przez BGK Nieruchomości.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.