PARTNER PORTALU
  • BGK

KE: Ponad 750 mln euro na modernizację linii kolejowej Warszawa - Lublin

  • PAP/EM    16 lutego 2017 - 14:21
KE: Ponad 750 mln euro na modernizację linii kolejowej Warszawa - Lublin
Modernizowany odcinek to fragment linii kolejowej, łączącej Warszawę z Kijowem (Fot. Shutterstock)

Ponad 750 mln euro (ok. 3,2 mld zł) z unijnego funduszu spójności trafi na modernizację linii kolejowej Warszawa - Lublin - poinformowała w czwartek (16 lutego) Komisja Europejska. Dzięki modernizacji czas przejazdu się skróci o 45 minut.
"Modernizacja zwiększy bezpieczeństwo dla wszystkich podróżnych i skróci czas podróży. Spodziewam się, że ta inwestycja będzie miała pozytywny i konkretny wpływ na rozwój i wzrost gospodarczy regionów, przez które przebiega linia kolejowa, zwłaszcza w województwie lubelskim" - oświadczyła komisarz ds. polityki regionalnej Corina Cretu, cytowana w komunikacie KE.

750,5 mln euro (ok. 3,2 mld zł) trafi na dofinansowanie budowy i remontów 15 wiaduktów i tuneli oraz zwiększenie przepustowości linii na 150-kilometrowym odcinku między Otwockiem a Lublinem poprzez budowę dodatkowych torów. Zaplanowano także instalację nowoczesnego systemu sygnalizacji, a także usunięcie niebezpiecznych przejazdów.

"Projekt pomoże odciążyć zakorkowane przedmieścia Warszawy, zachęcając mieszkańców miasta do przesiadania się z samochodów do nowoczesnej i szybkiej komunikacji podmiejskiej i miejskiej i poprawiając jakość życia w mieście" - ocenia KE.

Modernizowany odcinek to fragment linii kolejowej, łączącej Warszawę z Kijowem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Chełmianin N, 2017-02-17 11:39:54

    CZYJA WINA??? Komisja Europejska, niech zajrzy do mapy i niech pojmie, iż szlak drogowy i kolejowy, jest od Dorohuska i prowadzi do Warszawy, a nie od Lublina jak dostrzega Corina Cretu. Najważniejsza trasa z Kijowa aż do Berlina, zaczyna się od Dorohuska,a nie od Lublina, ... a Pani komisarz nie widzi, to czyja to wina? Rozum powiada, iż od granicy się zaczyna, budowę szlaku unijnego w kierunku Berlina, ale na trasę Dorohusk - Piaski kasy niema, i morał! Kto myśleć umie, to ciut zrozumie!  rozwiń
  • Krusnik02, 2017-02-17 08:05:40

    Fundusz Spójności, redaktorze, nie fundusz spójności.