PARTNER PORTALU
  • BGK

Mota-Engil z najkorzystniejszą ofertą na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

  • PAP/JS    5 września 2017 - 23:27
Mota-Engil z najkorzystniejszą ofertą na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego
Jeśli w ciągu dziesięciu dni nie wpłyną odwołania, to po zakończeniu kontroli prowadzonej przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych będzie można zawrzeć umowę z wykonawcą. (fot. pixabay.com)

Najkorzystniejszą ofertę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego, stanowiącej fragment drogi ekspresowej S17, złożyła firma Mota-Engil Central Europe. Wartość oferty to 193,4 mln zł - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w komunikacie.
W sumie złożono osiem ofert, z czego jedna została odrzucona. Najdroższą ofertę przedstawiła spółka Strabag, która za wybudowanie trasy chciała 267,9 mln zł.

Jeśli w ciągu dziesięciu dni nie wpłyną odwołania, to po zakończeniu kontroli prowadzonej przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych będzie można zawrzeć umowę z wykonawcą.

Zadaniem wykonawcy będzie aktualizacja istniejącej dokumentacji do obecnie obwiązujących przepisów, w tym uwzględnienia modyfikacji decyzji środowiskowej. Po uzyskaniu zmiany pozwolenia na budowę przystąpi do realizacji jednojezdniowej obwodnicy o długości ok. 9,6 km. Trasa przebiegać będzie po wschodniej stronie miasta.

Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Północ, a na włączeniu do przebiegu drogi krajowej nr 17 - węzeł Tomaszów Południe. W obrębie obu węzłów trasa będzie miała docelowy, dwujezdniowy przekrój.

Jak informuje GDDKiA, nad doliną rzeki Sołokiji droga ekspresowa pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km, przeznaczone do obsługi ruchu lokalnego.

Czas realizacji to 34 miesiące od podpisania umowy (w trakcie robót nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) a okres gwarancji 10 lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.