PARTNER PORTALU
  • BGK

PiS: Potrzeby remontów dróg w Polsce wschodniej są dostrzegane i realizowane

  • PAP/JS    16 kwietnia 2018 - 19:29
PiS: Potrzeby remontów dróg w Polsce wschodniej są dostrzegane i realizowane
Promesy na kwotę 14,2 mln zł na remonty dróg lokalnych wręczył przedstawicielom 36 samorządów woj. lubelskiego minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński (fot. MSWiA)

Dofinansowanie remontów dróg lokalnych to także realizowanie potrzeb Polski wschodniej – uważa rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych zapowiedział podczas sobotniej (14 kwietnia) konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy premier Mateusz Morawiecki.
"Mówiliśmy o tym na naszej konwencji, że będziemy budować fundusz dróg lokalnych, na który docelowo będzie przeznaczone około 5 mld zł. Niemniej, pierwsze pieniądze rząd PiS, minister infrastruktury już przekazuje gminom z naszego terenu i w ramach tych decyzji będą przeprowadzone remonty drogi Siennica-Majdan w powiecie krasnostawskim, będzie przebudowa dróg w gminie Chełm i Rejowiec, przebudowa mostu w Bończy, dróg w powiatach chełmskim i krasnostawskim, remont ul. Hrubieszowskiej w Chełmie, remont drogi w Rożdżałowie" - powiedziała Mazurek na konferencji prasowej w Chełmie (Lubelskie).

"Mamy świadomość tego, że to jest cząstka potrzeb, ale ja jestem bardzo zadowolona z tego, że te potrzeby Polski wschodniej są docenione, są realizowane, że nasz głos jest słyszalny w Warszawie i że te potrzeby sukcesywnie, mam nadzieję, będą realizowane" - dodała.

Samorządy mogą się ubiegać o dotacje z budżetu państwa na remonty dróg lokalnych z różnych programów. W tym roku kwota już przeznaczonej na woj. lubelskie dotacji, z różnych programów, przekracza 120 mln zł.

Promesy na kwotę 14,2 mln zł na remonty dróg lokalnych wręczył przedstawicielom 36 samorządów woj. lubelskiego minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. To dofinansowanie na odbudowę dróg uszkodzonych w wyniku gwałtownego spływu wód opadowych oraz na likwidowanie szkód związanych z osuwaniem się ziemi na drogi.

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek przypomniał wtedy, że przekazano już ponad 60 mln zł dotacji samorządom z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Do poniedziałku samorządy składały też wnioski o dotacje z nowego programu budowy dróg lokalnych, w ramach którego w woj. lubelskim ma być rozdysponowane 38 mln zł. Kolejne 6 mln zł otrzymało woj. lubelskie na inwestycje związane z likwidacją osuwisk na drogach i utwardzaniem dna wąwozów lessowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • goralka, 2018-04-17 08:53:18

    Budowa dróg do nikąd ... aby Rosjanie i Ukraincy mogli jeżdzić po polskich drogach a inni niech czekają ... PiS = PZPR idzie jak zawsze w stronę wschodu
  • anonim, 2018-04-16 23:27:12

    Smutne to co wymyślił Pan Premier Morawiecki - bez komentarza!