PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent: Województwo lubelskie zasługuje na porządną infrastrukturę

  • PAP/JS    16 maja 2017 - 19:05
Prezydent: Województwo lubelskie zasługuje na porządną infrastrukturę
Andrzej Duda z wizytą w Parczewie (fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP)

Parczew i inne miasta w tej części Polski zasługują na porządną infrastrukturę, bo dzięki temu można sprawnie funkcjonować - podkreślił prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z mieszkańcami Parczewa w województwie lubelskim.
"Przyjechałem tutaj i pierwsze moje krótkie spotkanie z mieszkańcami Parczewa to było spotkanie jeszcze na stadionie. I pani mówi do mnie, że się panu panie prezydencie w ogóle do takiego Parczewa naszego chciało przyjechać - dobrze, że pan przyleciał helikopterem panie prezydencie, bo my tu mamy takie drogi, że ciężko dojechać, to by pana wytrzęsło" - relacjonował prezydent.

"To się właśnie musi zmienić - Parczew i inne miasta w tej części Polski zasługują na porządną infrastrukturę, bo dzięki temu można sprawnie funkcjonować, dzięki temu można dojechać do pracy, dzięki temu można realizować biznes" - dodał.

Prezydent podkreślił, że rozwój infrastruktury to warunek do tego, żeby państwo rozwijało się w sposób zrównoważony i o to "wreszcie trzeba zadbać".

"Cieszę się, że ta władza, którą państwo wybraliście w ostatnich wyborach parlamentarnych o te sprawy dba. Cieszę się, że wreszcie głośno się mówi, że będzie realizowana droga, która ma połączyć tutaj właśnie we wschodniej części naszego kraju północ z południem, że będzie realizowana Via Carpatia, bo ona jest tutaj niezwykle potrzebna" - podkreślił prezydent.

"Potrzebujemy takiej drogi, którą łatwo będzie można dojechać do państw bałtyckich, potrzebujemy takiej drogi, którą łatwo będziecie mogli państwo podróżować do Budapesztu i dalej do Bukaresztu, i dalej do Sofii, i dalej na południe Europy, do Grecji. Wszędzie tam, gdzie będziecie chcieli wy dojechać, ale też żeby można było tutaj łatwo dojechać do was, żeby tutaj mógł funkcjonować transport" - zaznaczył Andrzej Duda. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.