PARTNER PORTALU
  • BGK

Takich konsultacji w Lublinie jeszcze nie było

  • aw    19 kwietnia 2017 - 11:10
Takich konsultacji w Lublinie jeszcze nie było
Jak Lublinianie wyobrażają sobie swoje miasto w 2050 roku? Dowiemy się 21 i 22 kwietnia (fot. UM Lublin)

W 22 punktach na terenie lublina pojawią się stoliki przyszłości, gdzie mieszkańcy Lublina mogą wskazać, jak wyobrażają sobie miasto w 2050 roku.
• 21 i 22 kwietnia moderatorzy przy Stolikach Przyszłości zadadzą mieszkańcom pytania związane z tym, jak Lublinianie wyobrażają sobie swoje miasto w 2050 roku, jakie mają obawy związane z przyszłością i jaki potencjał drzemie ich zdaniem w Lublinie.

• To pierwsze konsultacje w ramach Foresightu Lublin 2050 realizowanego przez Miasto Lublin wspólnie z Pracownią Miejską, które otwierają dyskusję  o przyszłości Lublina.

- Rozpoczynamy największy w historii Lublina projekt konsultacyjny, do którego zapraszamy przedstawicieli różnych środowisk i grup społecznych, wreszcie wszystkich mieszkańców miasta. Podczas 10-miesięcznego procesu będziemy przyglądać się przyszłości Lublina i kreować scenariusze jego rozwoju. Dzięki tej wiedzy stworzymy m.in. kolejną Strategię Rozwoju Lublina do 2030 rok – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Na Stolikach Przyszłości znajdą się duże arkusze z zadanym pytaniem. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w tak zwanej “cichej dyskusji”, czyli dyskusji w formie pisemnej, odpowiadając na pytanie, komentując wypowiedzi poprzednich uczestników, opowiadać o swoich wyobrażeniach.

- Dialog o Przyszłości Lublina ma być przestrzenią do dyskusji między mieszkańcami i ma dać szansę na wyjście poza schemat. Takie ćwiczenie zbiorowej wyobraźni pozwoli nam określić wstępne kierunki, w których warto rozpocząć analizy oraz badania trendów i danych statystycznych, czyli przygotować podstawy do stworzenia scenariuszy rozwoju miasta do 2050 roku. - mówi Justyna Król z Pracowni Miejskiej.

Wirtualny stolik dostępny online to 23. stolik przyszłości, gdzie każdy z mieszkańców będzie mógł wypowiedzieć się na temat swojej wizji Lublina do 2050 roku.

Foresight Lublin2050 to proces realizowany przez Pracownię Miejską, będący rodzajem prognozowania. Celem Foresightu, w perspektywie długoterminowej, jest przygotowanie miasta i jego mieszkańców na nadchodzące zmiany. Odbywa się to poprzez wypracowanie, wraz z mieszkańcami, planów rozwoju miasta w formie prawdopodobnych scenariuszy. Foresight, przez sformułowaną w nim wizję rozwoju, stanowi ważny dokument dla polityki rozwojowej miasta i jest podstawą do określania krótkoterminowych Strategii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.