Sieć szpitali: Wyceny procedur bez zwiększenia wartości kontraktów budzą obawy

  • Rynek Zdrowia/Dziennik Wschodni
  • 10-08-2017
  • drukuj
Szefowie szpitali nie ukrywają obaw dot. finansowania świadczeń w swoich lecznicach. Marek Kos, dyrektor szpitala w Kraśniku wskazuje, że wartość kontraktów będzie taka sama, zmienią się tylko wyceny szpitalnych procedur co spowoduje, że kontrakt zostanie szybciej zrealizowany. Stracą na tym pacjenci.
Sieć szpitali: Wyceny procedur bez zwiększenia wartości kontraktów budzą obawy
Wartość kontraktów będzie taka sama, zmienią się tylko wyceny szpitalnych procedur co spowoduje, że kontrakt zostanie szybciej zrealizowany (fot.spzoz.krasnik.pl)

Jak zauważa Marta Podgórska, rzecznik SPSK4 w Lublinie, szpitale mają nadzieję, że NFZ zwiększy wartość umów przy podpisywaniu aneksów - informuje "Dziennik Wschodni".

Chodzi nie tylko o świadczenia szpitalne. Od sierpnia mniej pieniędzy jest też na funkcjonowanie poradni specjalistycznych. Co więcej zmiany mają obowiązywać od 1 lipca, a zarządzenie prezesa NFZ w tej sprawie ukazało się z datą 27 lipca. W związku z szpitale muszą jeszcze raz przygotowywać rozliczenia, bo raporty powstały na podstawie dotychczasowych zasad.

Tymczasem NFZ zapewnia, że wcale nie wycofał się z zapowiedzianego wzrostu wyceny punktowej tylko zrobił to „w innej formie”, a na sfinansowanie wprowadzanych zmian zabezpieczył ponad 2 mln zł, które mają zostać przeznaczone na zwiększenie kontraktów.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE