PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław Kaczyński zdradza, czy będą zmiany w samorządowej ordynacji

  • PAP/JS    9 października 2017 - 20:35
Jarosław Kaczyński zdradza, czy będą zmiany w samorządowej ordynacji
Jarosław Kaczyński pytany, czy ordynacja w wyborach samorządowych zostanie zmieniona, szef PiS odpowiedział, że "to za wcześnie, by o tym mówić". (fot.:Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

To za wcześnie, by o tym mówić - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany po spotkaniu z posłami PiS, czy ordynacja w wyborach samorządowych zostanie zmieniona.
W poniedziałek (9 października) doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS z posłami. W trzecim z serii czterech spotkań wzięli udział m.in. posłowie PiS z Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

"Rozmawialiśmy o wszystkim, co jest ważne. Oczywiście też o zbliżających się wyborach samorządowych" - powiedział dziennikarzom po spotkaniu Kaczyński.

Pytany, czy ordynacja w wyborach samorządowych zostanie zmieniona, szef PiS odpowiedział, że "to za wcześnie, by o tym mówić".

Kolejne wybory samorządowe odbędą się na jesieni 2018 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • samorządowiec , 2017-10-10 08:28:23

    Kluczem do prawdziwych zmian jest wprowadzenie kadencyjności od 2018 r dwie kadencje 4-o letnie ,ograniczenie liczby radnych do 9 osób w gminach do 5 tys.mieszkańców ,likwidacja powiatów -w tym kształcie są zbędne ,wybory najpóżniej do 31 maja ,ażeby budżet zatwierdzała nowa Rada .i.t.d....  rozwiń
  • Ćierpliwy Polak, 2017-10-10 03:18:41

    Nie powinno być bezpośrednich wyborów na Burmistrza , Wójta bo tworzą taką grupę stowarzyszenie , że siedzą po kilka kadencji . Po za tym , są nie odwołalni , fałszują wybory , są korumpowani, a to lewactwo .Wybory na wiosnę , przerwać tą ignorancję towarzyszy !