PARTNER PORTALU
  • BGK

Sondaż: Jak Polacy oceniają pracę samorządowców?

  • PAP/JS    13 lutego 2018 - 18:34
Sondaż: Jak Polacy oceniają pracę samorządowców?
Ulica Sienkiewicza w Kielcach (fot. Marcello002/wikipedia/CC BY-SA 3.0)

Władze samorządowe dobrze ocenia 72 proc. badanych, a 19 proc. źle - wynika z sondażu CBOS.
W lutym CBOS po raz pierwszy w tym roku spytał też o ocenę samorządowców, tj. władz gminy/miasta. Obecnie z pracy samorządowców w swojej miejscowości zadowolonych jest 72 proc. badanych (spadek o 1 proc. w porównaniu z ostatnim badaniem na ten temat przeprowadzonym w listopadzie ub.r.), natomiast źle ocenia ją 19 proc. (wzrost o 1 proc.)

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" (333) przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 1-8 lutego 2018 roku na liczącej 1057 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • audytor informacyjny, 2018-02-14 11:54:03

    Gdzie te badania robiono face to face, w urzędzie miejskim? Mamy różne typy samorządów poczynając od gmin wiejskich, miejskich i miejsko-wiejskich po powiaty czy województwa. Przeciętny obywatel nawet nie wie, że coś takie jest jak samorząd wojewódzki istnieje, czym się zajmuje i kto tam rządzi, pow...iaty są też daleko od obywatela a opinia o nich kształtuje się na podstawie stanu dróg powiatowych i kolejek w urzędach rejestracji pojazdów. W dużych miastach poza tworzeniem "atmosfery", pobierania podatków, "reprywatyzacją" mienia komunalnego i politykierstwem "samorządowców" i nakładaniem obowiązków i zakazów, usługi publiczne ,poza oświatą, wykonują bądź spółki komunalne bądź podmioty z zewnątrz. Jedynie realna ocena dt samorządów może być dokonana w samorządach wiejskich i małych gminach miejsko-wiejskich. Tam na bieżąco ludzie widzą czym się zajmują samorządowcy oraz ich owoce pracy.  rozwiń