PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybory samorządowe 2018 będą należeć do młodych kandydatów?

  • aw    28 grudnia 2017 - 09:15
Wybory samorządowe 2018 będą należeć do młodych kandydatów?
Wypij już wcześniej zapewniał, że wystartuje nawet jak Pis wystawi w Olsztynie swojego kandydata (fot.youtube)

Pokolenie urodzonych w latach 80. coraz śmielej wchodzi na scenę. Także scenę polityki regionalnej.
Kampania wyborcza w 2018 r. może stać pod znakiem młodych kandydatów w całej Polsce. I to z różnych opcji politycznych – pisze „Rzeczpospolita”.

Dziennik opisuję sytuację w Olsztynie, gdzie o fotel prezydenta chce powalczyć 32-letni Michał Wypij, doradca Jarosława Gowina.

- Chce przerwać okres destrukcyjnej stagnacji rządów Małkowskiego i Grzymowicza. Olsztyn potrzebuje zmian - mówi Wypij w rozmowie z „Rz”. Wypij już wcześniej zapewniał, że wystartuje nawet jak PiS wystawi w Olsztynie swojego kandydata.

Także w Warszawie do startu szykują się kandydaci nowego pokolenia. Możliwe, że w Stolicy wystartuje aktywista i radny ze Śródmieścia Jan Śpiewak, mówi się też o starcie wiceministra Patryka Jakiego (rocznik 1985).

PSL namawia do kandydowania Jakuba Stefaniaka. W ogóle ludowcy chcą akcentować udział młodych. Sylwetki kandydatów, przynajmniej niektórych poznamy podczas konwencji wyborczej 20 stycznia w Kraśniku – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Wybory samorządowe 2018: Nazwiska kandydatów w miastach wojewódzkich

Przypomnijmy, że młodych prezydentów miast nie brakuje już teraz. W Ciechanowie rządzi Krzysztof Kosiński (rocznik 1988), który wystartuje też najpewniej w zbliżających się wyborach. W Stalowej Woli prezydentem jest Lucjusz Nadbereżny z PiS (rocznik 1985), zaś w Białej Podlaskiej – Dariusz Stefaniuk (rocznik 1981). Łukasz Komoniewski (rocznik 1980) sprawuje urząd prezydenta Będzina.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.