PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpieczniej na drogach. Gdzie najwięcej wypadków?

  • Polskie Radio    12 czerwca 2017 - 11:08
Bezpieczniej na drogach. Gdzie najwięcej wypadków?
Najwięcej wypadków drogowych powodują właściciele pojazdów zarejestrowanych m.in. na Mazowszu (Fot. Shutterstock)

Przed nami wakacje, więcej będziemy jeździć po kraju, a zatem warto dowiedzieć się, gdzie należy najbardziej uważać, bo ryzyko kolizji z innym pojazdem jest - przynajmniej statystycznie - największe.
W pierwszym kwartale 2017 liczba wypadków drogowych liczona w skali roku spadła o 12 procent. Stało się tak mimo jednoczesnego wzrostu liczby pojazdów na drogach.

Najwięcej wypadków drogowych powodują właściciele pojazdów zarejestrowanych na Mazowszu, Pomorzu i na Dolnym Śląsku. Najmniej w województwach świętokrzyskim, podkarpackim i lubelskim. Średnia częstość szkód w komunikacyjnym OC dla całego kraju w pierwszym kwartale nieznacznie spadła, przyznaje Aleksandra Biały z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

- Na 100 pojazdów zarejestrowanych 3,2 statystycznego pojazdu powoduje szkodę. I to jest spadek – zaznacza ekspertka.

Warto się też zastanowić, jaka była przyczyna tego spadku, czy poprawa bezpieczeństwa na drogach, czy jednak coś innego.

- Podejrzewamy, że to może być element tego, że ponieważ rosną ceny polis OC, kierowcy - sprawcy szkód i osoby poszkodowane próbują się porozumieć, tak żeby nie zgłaszać szkody do ubezpieczyciela. Jeżeli zgłoszą, to wówczas tracą zniżki. Za wcześniej jednak, żeby powiedzieć, czy na pewno jest taki trend – zastrzega Aleksandra Biały.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.