PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin. Ruszyła kolejna edycja programu nauki pływania 5-latków

  • PAP/KDS    6 grudnia 2017 - 16:32
Lublin. Ruszyła kolejna edycja programu nauki pływania 5-latków

W środę (6.12) w Lubinie ruszyła kolejna edycja programu powszechnej nauki pływania dla 5-latków. Bezpłatne lekcje z profesjonalnymi instruktorami na pływalni będzie miało 65 dzieci z rodzin ubogich.
Społeczna akcja "Lubelskie Pływające Przedszkolaki" prowadzona jest od kilku lat, objęła dotychczas łącznie około 250 dzieci - powiedziała jej inicjatorka, lubelska radna Marta Wcisło.

- Ta edycja akcji jest największa, będzie uczestniczyło w niej 65 dzieci. Chcemy zaszczepić im chęć do pływania, do uprawiania sportu. Większość tych dzieci nigdy nie była wcześniej na basenie, to dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej, chcemy je wspierać - powiedziała Wcisło.

Przypomniała, że rodzice nie ponoszą żadnych kosztów. Miasto udostępnia pływalnię, sponsor ufundował wyprawki, instruktorzy będą prowadzić zajęcia społecznie.

Przedszkolaki gościły w środę (6.12) w lubelskim ratuszu. Otrzymały plecaki z kompletnym wyposażeniem potrzebnym na zajęcia na pływalni, sfinansowane przez Fundację LOTTO Milion Marzeń. Spotkały się z prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem, który zachęcał dzieci do uprawiania sportu.

- Ta akcja buduje wspólnotę, jesteśmy razem i pomagamy sobie. Chcemy zachęcać naszych młodych obywateli do aktywności sportowej. Pływanie jest pretekstem do tego, by być aktywnym, biegać, grać w piłkę, być może w przyszłości zostać sportowcem - powiedział Żuk.

Twarzą akcji jest w tym roku rekordzista Polski i Europy w pływaniu, olimpijczyk, Mariusz Siembida, który poprowadzi niektóre zajęcia z dziećmi. - Cieszę się, że mogę wesprzeć tę akcję. Nas, olimpijczyków, jest ledwie garstka, może uda się wyłonić kolejne talenty. Pływanie wymaga dużo poświęceń, zaangażowania, wyrabia charakter, warto spróbować - zachęcał Siembida.

Kurs nauki pływania dla dzieci obejmuje 20 godzin zajęć, będą się one odbywały raz w tygodniu. Zajęcia poprowadzą instruktorzy ze stowarzyszenia Uczniowski Klub Sportowy Szkoła Pływania 23 Lublin. Kurs zakończy się rodzinnym festynem i zawodami w formie zabawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.