PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwa kolejne posterunki policji reaktywowane w Lubuskiem

  • PAP/JS    16 marca 2017 - 19:24
Dwa kolejne posterunki policji reaktywowane w Lubuskiem
Przywrócenie posterunków poprzedziła analiza wniosków zgłaszanych przez władze gmin i mieszkańców podczas debat oraz konsultacji społecznych w tej sprawie (fot.: twitter/Policja Lubin)

W Przytocznej i Zbąszynku (Lubuskie) reaktywowano posterunki policji – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.
• Jak powiedział Maluda, potrzebę ponownego funkcjonowania posterunków zgłaszali mieszkańcy gmin podczas licznych konsultacji społecznych. 

•  Wojewoda lubuski Władysław Dajczak dziękował lokalnym samorządom za wsłuchiwanie się w głos mieszkańców, którzy chcą i oczekują poczucia bezpieczeństwa.

•  W Zbąszynku do dyspozycji mieszkańców jest siedmiu policjantów. W Przytocznej służbę będzie pełnić pięciu funkcjonariuszy.

W uroczystościach związanych z otwarciem posterunków uczestniczyła m.in. z-ca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Helena Michalak. Mówiła, że polska policja od kilku miesięcy konsekwentnie wdraża dwa kluczowe projekty - Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz reaktywację i odtworzenie posterunków policji.

"Każda inwestycja ma na celu poprawę warunków obsługi obywateli, ale również poprawę warunków służby. Inwestycja nie miałaby szans bez wsparcia ze strony samorządów. Dziękuję bardzo za waszą życzliwość i współpracę w trosce o bezpieczeństwo lokalnej społeczności" - podkreśliła Michalak.

Z kolei wojewoda lubuski Władysław Dajczak dziękował lokalnym samorządom za wsłuchiwanie się w głos mieszkańców, którzy chcą i oczekują poczucia bezpieczeństwa.

"To jest realizowane i spełniane, gdy mieszkańcy mają świadomość, że w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa czy zagrożenia widzą policjantów, którzy mogą bezpośrednio i szybko reagować na ich zgłoszenia" - mówił Dajczak.

Przywrócenie posterunków poprzedziła analiza wniosków zgłaszanych przez władze gmin i mieszkańców podczas debat oraz konsultacji społecznych w tej sprawie. Z tejże analizy wynikało, że reaktywacja policyjnych posterunków w Zbąszynku i Przytocznej jest uzasadniona.

"Otwarcie tych posterunków to ważne wydarzenia, które dowodzą, że zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrona życia, zdrowia oraz mienia obywateli jest naszym priorytetowym zadaniem" - powiedział komendant lubuskiej policji insp. Jarosław Janiak.

W Zbąszynku do dyspozycji mieszkańców jest siedmiu policjantów. W Przytocznej służbę będzie pełnić pięciu funkcjonariuszy. Łączny koszt organizacji posterunków wyniósł około 183 tys. zł.

Od 2016 r. w woj. lubuskim przywrócono pięć posterunków policji, oprócz tych Przytocznej i Zbąszynku, otwarto je w Dobiegniewie, Kargowej i Szlichtyngowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.