PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie: Są pieniądze na na wsparcie usług społecznych

  • PAP/AT    5 grudnia 2017 - 07:40
Lubuskie: Są pieniądze na na wsparcie usług społecznych
15 mln zł na dofinansowanie działań związanych z usługami społecznymi (fot.pixabay.com)

Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego przyjmuje wnioski o dofinansowanie działań związanych z usługami społecznymi. Do rozdysponowania jest ok.15 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 i budżetu państwa. Wnioski można składać do 11 grudnia.
Jak poinformował Urząd Marszałkowski, pod koniec listopada władze regionu ogłosiły konkurs na te środki. O wsparcie mogą ubiegać się samorządy, organizacje pozarządowe, czy podmioty tzw. ekonomii społecznej, a także osoby fizyczne.

Wnioski muszą dotyczyć projektów związanych ze wsparciem rozwoju usług opiekuńczych i asystenckich, rozwojem pomocy środowiskowej, a także dostępem do bezpłatnego poradnictwa prawnego, obywatelskiego i psychologicznego.

Czytaj też: Rząd przygotował program wsparcia dla seniorów

Pierwotnie na konkursy w tej dziedzinie w 2017 r. zaplanowano ok. 11,1 mln zł. Kwota ta została jednak zwiększona o dodatkowe ok. 4,4 mln zł.

"Zwiększając pulę środków na ten cel, odpowiadamy na potrzeby starzejącego się społeczeństwa oraz dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym w regionie" - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Wniosek w wersji papierowej wraz z wymaganą dokumentacją należy składać od poniedziałku (4 grudnia) do piątku (8 grudnia) w godzinach pracy urzędu marszałkowskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.