PARTNER PORTALU
 • BGK

Lubuskie: Lokalne drogi zostaną zmodernizowane

 • PAP/EM    17 marca 2017 - 16:27
Lubuskie: Lokalne drogi zostaną zmodernizowane
Pula środków z programu została równo podzielona między gminy i powiaty (fot. pixabay)

Efektem tegorocznych inwestycji drogowych w Lubuskiem dofinansowanych z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej ma być wybudowanie lub modernizacja 28,6 km tras.
• Wojewoda lubuski podpisał umowy z samorządami na dofinansowanie projektów związanych z budową i modernizacja 28,6 km tras.

• Dofinansowanie samorządowych projektów wyniesie maksymalnie połowę ich wartości, a same inwestycje muszą zakończyć się w tym roku.

• W przypadku gmin dofinansowanie otrzymały m.in.: Międzyrzecz, Nowa Sól, Żary, Nowogród Bobrzański, Kożuchów czy Zbąszynek.

• W przypadku dróg powiatowych największe wsparcie otrzymały stolice lubuskiego: Gorzów Wlkp. i Zielona Góra.

W tym roku województwo lubuskie z rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 ma do dyspozycji ok. 34,6 mln zł. W piątek wojewoda lubuski Władysław Dajczak podpisał umowy z przedstawicielami 23 samorządów, których projekty uzyskały dofinansowanie.

Jak poinformowała rzecznik wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły dofinansowanie trafi do 12 gmin i 11 powiatów (w tym dwóch miast na prawach powiatu - Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry).

"Efektem tegorocznych inwestycji ma być wybudowanie lub modernizacja łącznie 28,6 km dróg gminnych i powiatowych" - dodała rzecznik.

Zgodnie z założeniami programu dofinansowanie samorządowych projektów wyniesie maksymalnie połowę ich wartości, a same inwestycje muszą zakończyć się w tym roku. Pula środków z programu została równo podzielona między gminy i powiaty.

W przypadku gmin dofinansowanie otrzymały m.in.: Międzyrzecz, Nowa Sól, Żary, Nowogród Bobrzański, Kożuchów czy Zbąszynek. W tych miastach zostaną zrealizowane największe inwestycje drogowe z udziałem rządowych pieniędzy, choć wysokość pomocy będzie różna.

W przypadku dróg powiatowych największe wsparcie otrzymały stolice lubuskiego: Gorzów Wlkp. i Zielona Góra. W pierwszym z miast rządowe pieniądze pomogą w dokończeniu modernizacji ul. Kobylogórskiej. Koszt zadania to 7,3 mln zł, w tym 3 mln zł z programu. Zielona Góra otrzymała 3 mln zł na wartą ponad 7,7 mln zł przebudowę ul. Bohaterów Westerplatte.

W regionie łączna wartość inwestycji drogowych zakwalifikowanych do wsparcia w 2017 r. wynosi nieco ponad 78 mln zł. Samorządy z własnych budżetów wyłożą na nie ok. 43,4 mln zł.

W 2016 r. do programu złożono w Lubuskiem 61 wniosków dot. wsparcia inwestycji drogowych planowanych przez samorządy na 2017 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

 • Mieszkaniec Żagania, 2017-03-19 15:26:04

  W województwie lubuskim pieniądze są tylko dla Gorzowa i Zielonej Góry. Inne miasta i wsie dostają tylko ochłapy które spadną z pańskiego stołu. Nawet w herbie województwa są dwie gwiazdy które pewnie maja symbolizować te dwa miasta. To chore województwo w którym liczy się tylko kto komu dołoży Gor...zów Zielonej czy odwrotnie powinno być zlikwidowane. Pozdrawiam z pięknej ziemi dolnośląskiej z Żagania.  rozwiń