PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 100 mln zł na budowę mostu na Odrze

  • pt    18 maja 2017 - 10:04
Ponad 100 mln zł na budowę mostu na Odrze
Most zastąpi przeprawę promową (fot.lubuskie.pl)

108,9 mln zł – to dofinansowanie, jakie przyznał zarząd województwa lubuskiego na realizację projektu zakładającego budowę mostu przez rzekę Odrę wraz z budową nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 282 – etap II.
- Most w Milsku to inwestycja ważna zarówno dla mieszkańców jak i turystów, bo obecnie funkcjonująca przeprawa promowa powoduje olbrzymie utrudnienia – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.

97,9 mln zł to środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, 11 mln zł to środki z budżetu państwa. Beneficjentem projektu jest Województwo Lubuskie reprezentowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

Przedsięwzięcie polega na budowie mostu przez rzekę Odrę wraz z budową drogi wojewódzkiej nr 282 na odcinku od m. Łaz do m. Bojadła, a także przebudowie istniejącej drogi wojewódzkiej nr 282 w miejscu włączenia oraz przecięcia się z drogą nowo budowaną.

Zadaniem inwestycji jest zapewnienie sprawnego, bezpiecznego, całorocznego i przyjaznego środowisku przejazdu przez rzekę Odrę. Inwestycja realizowana będzie w trybie "zaprojektuj i buduj”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.