PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Nowej Soli szuka pracy. "Mogę być budowlańcem"

  • TK    16 kwietnia 2018 - 21:42
Prezydent Nowej Soli szuka pracy. "Mogę być budowlańcem"
W tym wpisie był swego rodzaju manifest - mówi Wadim Tyszkiewicz (Fot. facebook/Wadim Tyszkiewicz)

"Mogę pracować na budowie, być kierowcą, sprzedawcą w sklepie" - ogłosił Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli. W ironicznym wpisie na portalu społecznościowym prezydent ogłosił, że szuka pracy "w całym kraju, a być może nawet za granicą".
"Nazywam się Wadim Tyszkiewicz, jestem magistrem inżynierem, absolwentem Politechniki Warszawskiej. W trakcie studiów zarabiałem na życie myjąc okna, sprzątając mieszkania, szalety i garaże w Warszawie, pracowałem na budowach w Austrii" - tak zaczyna się jeden z najnowszych wpisów Wadima Tyszkiewicza na portalu społecznościowym.

W dalszej części przypomina m.in. swoją samorządową karierę. Prezydentem Nowej Soli został w 2002 r., kiedy miasto było "szare, smutne, bez żadnych perspektyw", a stopa bezrobocia sięgała 42 proc. "Dzisiaj Nowa Sól jest stawiana za wzór w całej Polsce pod względem obsługi inwestorów. Na ten temat wiem niemal wszystko" - dodaje nieskromnie prezydent.

Na końcu wpisu Tyszkiewicz deklaruje, że jest gotów podjąć się niemal każdej pracy. Oświadcza, że rozważa możliwość ubiegania się o reelekcję ale zaznacza przy okazji, że ostateczna decyzja będzie należała m.in. do mieszkańców Nowej Soli.

"Dzisiaj Nowa Sól jest stawiana za wzór w całej Polsce pod względem obsługi inwestorów. Na ten temat wiem niemal wszystko.(...) Nie przykleiłem się do stołka, czy jak niektórzy uważają - do koryta, mam dwie ręce i rozum, i nie chcę być traktowany przez polityków obecnie rządzącej partii jak pasożyt. Znam swoją wartość i jeszcze mogę wiele dobrego w życiu zrobić. Oczekuję propozycji pracy z całej Polski, a może i zza granicy." - kończy swój wpis prezydent.

Wśród setek komentarzy, które pojawiły się pod wpisem, niektórzy internauci zarzucali Wadimowi Tyszkiewiczowi, że robi z siebie "męczennika". Prezydent odpowiedział, że wpis był swego rodzaju manifestem.

Czytaj także:Wadim Tyszkiewicz: Nie jest sukcesem ani tego rządu, ani poprzedniego, że w Polsce jest tak dobrze

- Chciałem pokazać, że jest wielu ludzi z takim dorobkiem i doświadczeniem jak ja. Uczyłem się i zdobywałem doświadczenie latami. Można to wykorzystać, można na moje miejsce postawić komisarza czy sekretarza partii, którego jedynym atutem będzie zaplecze polityczne. Ja na poważnie szukam pracy i jestem przekonany, że podobnie dzisiaj myśli wielu bardzo dobrych samorządowców. - odpowiedział prezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • mi, 2018-04-17 08:17:32

    Panie Prezydencie z Nowej Soli.Ogromny szacunek dla Pana za list do kurdupla.
  • Isk, 2018-04-16 21:52:25

    Pracy nie braknie więc kończ pan z tym tyraniem za śmieszne pieniądze i na kasę