PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego przynał nagrody kulturalne

  • PAP/JS    12 października 2017 - 22:15
Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego przynał nagrody kulturalne
Nagrody wręczono w Filharmonii Gorzowskiej (fot. filharmoniagorzowska.pl)

W Filharmonii Gorzowskiej podczas gali inaugurującej nowy sezon artystyczny w Gorzowie Wlkp. wręczono doroczne nagrody kulturalne prezydenta miasta – „Motyle”. Statuetki otrzymali w tym roku dziennikarz Wojciech Kuska i muzyk Błażej Król.
Wojciech Kuska jest wieloletnim dziennikarzem oddziału Telewizji Polskiej w Gorzowie, specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących kultury, jest także wydawcą programów informacyjnych i autorem produkcji dokumentalnych.

"Telewizja jest zajęciem zespołowym, więc jest to wyraz uznania również dla moich koleżanek i kolegów, którzy pracują ze mną przy programie +Ekstraklasa kulturalna+ oraz filmach dokumentalnych o historii Gorzowa Wlkp. Już sama nominacja do Nagrody Prezydenta Miasta jest ogromnym zaszczytem. Dla mnie ma ona szczególne znaczenie, gdyż jestem dziennikarzem, a nie artystą. To ogromna satysfakcja, gdy członkowie Kapituły zauważają pracę na rzecz upowszechniania kultury" - powiedział Kuska.

Błażej Król to rodowity gorzowianin. Jest wokalistą, muzykiem i kompozytorem, był związany z zespołem Kawałek Kulki. Zajmuje się m.in. muzyka alternatywną i poezją śpiewaną.

"Motyle" przyznawane są od 1998 roku. Autorem statuetek wręczanych laureatom jest gorzowski rzeźbiarz Andrzej Moskaluk. Prezydent przyznaje maksymalnie dwie nagrody w roku. Laureatów wskazuje po rekomendacji Kapituły.

Nagroda może być przyznawana we wszystkich dziedzinach kultury i sztuki, zarówno za osiągnięcia artystyczne i sukcesy w organizacji kultury, upowszechnianiu jej wartości oraz edukacji kulturalnej. Może ją otrzymać zarówno pełnoletnia osoba, jak i różnego rodzaju organizacje.

"To prestiżowe nagrody dla ludzi ze świata kultury i sztuki. Co roku jest ogromne zainteresowanie samą nagrodą, ale też aktywny udział środowisk podczas nominowania do niej? Nagroda ma wymiar dwojaki: z jednej strony jest wyróżnieniem, a z drugiej mobilizacją do dalszych działań" - powiedziała  dyr. Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Ewa Hornik.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.