PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków instaluje w szkołach pitniki

  • JS    5 lutego 2018 - 22:26
Kraków instaluje w szkołach pitniki
Pitniki zapewniają uczniom stały i bezpieczny dostęp do wody pitnej. Do tej pory zamontowano 50 takich urządzeń (fot. pixabay.com)

Trwa nabór wniosków do drugiej tury akcji „W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twojej szkole”, polegającej na montażu pitników w szkołach samorządowych zaopatrywanych w wodę przez Wodociągi Miasta Krakowa.
Pitniki zapewniają uczniom stały i bezpieczny dostęp do wody pitnej. Do tej pory zamontowano 50 takich urządzeń. Kolejne zgłoszenia będą przyjmowane do 9 lutego.

Akcja montowania pitników w szkołach to część kampanii „W Krakowie dobra woda prosto z kranu”. W maju 2017 r. w projekt zaangażowało się wiele szkól, które postanowiły zapewnić uczniom stały, komfortowy, higieniczny i bezpieczny dostęp do wody pitnej. W ramach pierwszego etapu zamontowano 50 pitników. Dzięki zainstalowanym urządzeniom dzieci mogą sięgać w każdej chwili po wodę, która jest zdecydowanie zdrowsza niż kolorowe napoje gazowane. Teraz kolejne szkoły mogą przyłączyć się do akcji. Nabór w ramach drugiej edycji przedsięwzięcia trwa do 9 lutego.

Program montażu pitników w krakowskich szkołach realizowany będzie sukcesywnie przez okres dwóch lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.