PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie. Ponad 2 mld zł na modernizację wiaduktów w Trzebini

  • PAP/KDS    13 marca 2018 - 13:36
Małopolskie. Ponad 2 mld zł na modernizację wiaduktów w Trzebini
Zakończenie modernizacji trasy E30 Katowice - Kraków, planowane jest w drugiej połowie 2020 r. (fot.Twitter/PKP PLK)

Ponad 2 mld zł będzie kosztowała przebudowa dwóch wiaduktów w Trzebini i budowa kolejnego od nowa. Inwestycja wykonana będzie w ramach modernizacji linii kolejowej E30 Katowice – Kraków.
Jak poinformowała we wtorek (13.03) Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK, inwestycja ta przyczyni się do sprawniejszej i bezpieczniejszej jazdy pociągów oraz usprawnienia komunikacji drogowej na trasie Katowice - Kraków. Realizowana jest w ramach większych prac prowadzonych na odcinku Trzebinia - Krzeszowice.

Od środy wykonawca remontu przystąpi do przebudowy wiaduktu w Trzebini na ul. Dworcowej. Pod zmodernizowanym obiektem będzie poszerzona jezdnia, do dwóch pasów po trzy metry każdy oraz 2 metrów chodnika.

Czytaj więcej: 4,4 tys. osób skorzystało z promocji Kolei Śląskich w niehandlową niedzielę

Zaplanowane prace wymagają czasowego wyłączenia z ruchu przejazdu pod wiaduktem na ul. Dworcowej, dlatego od środy do 6 kwietnia ruch samochodowy będzie się odbywał objazdem ul. Tadeusza Kościuszki (droga krajowa nr 79).

Pracami będzie objęty również wiadukt przy ul. Sikorskiego, a przy ul. Słowackiego zostanie zbudowany nowy wiadukt, który zastąpi dotychczasowy przejazd kolejowo-drogowy w tamtym rejonie.

Przedstawiciele PKP PLK zaznaczyli, że w ramach modernizacji trasy kolejowej E30 Katowice - Kraków, tylko na odcinku Trzebinia - Krzeszowice przebudowywanych lub budowanych jest 45 obiektów inżynieryjnych, w tym min. trzy przejazdy i pięć wiaduktów.

Zakończenie modernizacji trasy E30 Katowice - Kraków, planowane jest w drugiej połowie 2020 r. Szacowana wartość całego projektu wynosi ponad 2 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.