Radni PiS chcą nadzwyczajnej sesji ws. paraliżu komunikacyjnego w Krakowie

Radni PiS oczekują, iż prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wytłumaczy powody paraliżu miasta w początkach października i wyjaśni, jak zamierza prowadzić politykę transportową. Domagają się zwołania w tej sprawie nadzwyczajnej sesji rady Miasta Krakowa, w środę 18 października.
Radni PiS chcą nadzwyczajnej sesji ws. paraliżu komunikacyjnego w Krakowie
Radni PiS oczekują, iż podczas nadzwyczajnej sesji "prezydent wytłumaczy powody paraliżu miasta. Fot. Wiesław Majka/UM Kraków

• Radni PiS oczekują od prezydenta Jacka Majchrowskiego informacji ws. polityki transportowej. 

• W tym celu ma odbyć się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. 

• Radni PiS będą się domagać "wyjaśnienia wątpliwości dotyczących programu "Mobilny Kraków", tj. jego kosztów, zasad funkcjonowania, zasadności i legalności wprowadzania zmian.

Podczas środowego briefingu w Urzędzie Miasta, przewodniczący Klubu Radnych PiS Włodzimierz Pietrus powiedział, że klub PiS przygotował rezolucję do prezydenta Krakowa i oczekuje, że Jacek Majchrowski na specjalnej sesji w środę 18 października udzieli informacji w sprawie prowadzonej przez siebie polityki transportowej.

Rzecznik klubu PiS w okręgu krakowskim, radny Michał Drewnicki poinformował, że radni PiS oczekują, iż podczas nadzwyczajnej sesji "prezydent wytłumaczy powody paraliżu miasta w początkach października i wyjaśni, jak zamierza prowadzić politykę transportową, realizowaną przez siebie". Radni PiS będą się domagać "wyjaśnienia wątpliwości dotyczących programu "Mobilny Kraków", tj. jego kosztów, zasad funkcjonowania, zasadności i legalności wprowadzania zmian".

- W punkcie trzecim znajdzie się rezolucja skierowana do prezydenta, zawierająca pytania i odpowiedzi na temat rozwiązań transportowych w Krakowie - wskazał Drewnicki.

- Naszą intencją jest przeciwdziałanie na przyszłość podobnym sytuacjom paraliżu komunikacyjnego miasta, kiedy krakowianie mokli w deszczu i stali w ogromnych korkach. Dlatego będziemy pytać pana prezydenta, co zamierza zrobić, by takie sytuacje się nie zdarzały - powiedział Drewnicki.

Inicjatywa radnych PiS związana jest z paraliżem miasta, jaki w wyniku podjętych przez prezydenta, intensywnych remontów w centrum Krakowa miał miejsce na początku października, a największe utrudnienia wystąpiły we wtorek, 3 października.

Jak podkreślił Włodzimierz Pietrus prezydent Majchrowski sam przyznał się do błędów, w sprawie realizacji remontów w Krakowie, które doprowadziły do paraliżu miasta.

- Uważamy jednak, że trzeba dodatkowo wyjaśnić pewne kwestie z "mobilnym Krakowem". Z pytaniem o to, jaki jest stan rzeczy, klub PiS zwracał się do prezydenta Majchrowskiego jeszcze w czasie wakacji - przypomniał przewodniczący Klubu Radnych PiS.

Radni klubu PiS chcą także przypomnieć prezydentowi, że już w roku 2014 odbyło się referendum, w którym mieszkańcy opowiedzieli się za rozpoczęciem przygotowań do procesu inwestycyjnego w sprawie budowy metra, jak również liczą na poprawę inwestycji związanych z budową ścieżek rowerowych w Krakowie.

Program "mobilny Kraków", to plan realizacji polityki transportowej dla Krakowa, opracowany przez ZIKiT (Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu). Jego główne założenia, to: wzmocnienie komunikacji miejskiej, ograniczenie ruchu samochodów w centrum miasta oraz podział na trzy nowe strefy dostępności do Śródmieścia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Wracamy do czasów tow, Wiesława G. Pan prezydent Jacek M, wywodzi się z tego ugrupowania - tow. Wiesław głosił wyższość transportu zbiorowego nad indywidualnym , tak jak obecna ekipa. ZiKiT jest zarządzany przez osoby bezpośrednio dziedziczące takie poglądy. Oczywiście dla " swoich " prze...widziane są udogodnienia [ zezwolenia na wjazd do stref zamkniętych ] . A reszta ? Może zakazać ruchu wszelkich pojazdów bez wyjątków ?. Sposób przeprowadzania remontów wskazuje na złą wole. Przecież nikt nie jest tak głupi,żeby świadomie zamykać całe kwartały miasta, układać nowe chodniki a później je niszczyć, to sabotowanie rozwiń

Tadeusz, 2017-10-11 15:37:11 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE