PARTNER PORTALU
  • BGK

Działa już trzeci Park&Ride w Krakowie

  • JP    23 grudnia 2017 - 13:58
Działa już trzeci Park&Ride w Krakowie
Inwestycja zrealizowana w Kurdwanowie przyjmie 167 pojazdów, które zaparkują pod estakadą pętli tramwajowej. Źródło: mat. pras.

Od soboty działa trzeci parking typu Park&Ride w Krakowie, zlokalizowany pod estakadą pętli tramwajowej na osiedlu Kurdwanów. Parking przyjmie 167 pojazdów.
Z kolejnego, czwartego tego typu parkingu - w Nowym Bieżanowie - kierowcy będą mogli korzystać po 10 stycznia przyszłego roku. Później zostanie udostępniony podobny obiekt w Małym Płaszowie. Wszystkie trzy parkingi powstają przy udziale środków unijnych w wysokości 7,2 mln zł.

Inwestycja zrealizowana w Kurdwanowie przyjmie 167 pojazdów, które zaparkują pod estakadą pętli tramwajowej. Przygotowano tam także punkty ładowania dla aut elektrycznych oraz zadaszone, oświetlone i monitorowane miejsca dla rowerów. Koszt budowy obiektu wyniósł 3,7 mln zł, z czego prawie 80 proc. to wsparcie zewnętrzne. Wjazd na parking znajduje się od ul. Halszki.

Podobnie jak inne tego rodzaju obiekty w Krakowie, parking wyposażony jest w elementy dynamicznej informacji pasażerskiej. Przy ulicach dojazdowych do parkingów umieszczono tablice informujące w czasie rzeczywistym o liczbie wolnych miejsc postojowych.

Następnym, który już wkrótce zostanie otwarty, będzie obiekt w Nowym Bieżanowie. Zaplanowano go na 110 aut. Przy węźle przesiadkowym będzie też można skorzystać z czterech stanowisk ładowania samochodów elektrycznych oraz 20 miejsc postojowych dla rowerów. Jesienią przyszłego roku powinien być gotowy parking na 171 miejsc w Małym Płaszowie.

Zgodnie z planami spółki Miejska Infrastruktura, w przyszłym roku, rozpocznie się również budowa parkingu w Bronowicach, który będzie pełnił rolę węzła przesiadkowego, łączącego wszystkie środki komunikacji w Krakowie - samochodową, tramwajową, autobusową, podmiejską, kolejową i rowerową.

Z krakowskich parkingów P&R mogą bezpłatnie korzystać osoby, które mają ważny bilet sieciowy na komunikację miejską, pozostałe osoby płacą 10 zł i mogą, mając bilet parkingowy, jeździć przez cały dzień autobusami i tramwajami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.