PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska wyda na inwestycje w drogi wojewódzkie 1,67 mld zł

  • PAP/PSZ    3 stycznia 2018 - 17:55
Małopolska wyda na inwestycje w drogi wojewódzkie 1,67 mld zł
Spora część środków będzie pochodzić z funduszy unijnych. (fot. Fotolia)

Ponad 1,67 mld zł wyniesie łączna wartość inwestycji, które mają być zrealizowane w tym roku na drogach wojewódzkich w Małopolsce. Przewidywane są budowy kolejnych obwodnic miast, a także remonty i przebudowy istniejących tras.
Marszałek województwa Jacek Krupa poinformował w środę, że w tym roku rozpoczną się budowy kolejnych odcinków obwodnic, w tym Tuchowa, Babic, Zator - Podolsze, Waksmund-Ostrowsko-Łopuszna i Skawiny. Zakończą się też ważne dla całego regionu inwestycje, m.in. budowy obwodnic Miechowa, Gdowa i Skały.

Wśród planowanych w tym roku inwestycji znalazła się także rozbudowa kolejnych dróg wojewódzkich, w tym odcinków Lubień - Zabrzeż, Chabówka-Zakopane, Paleśnica-Bartkowa, Posadowa-Dąbrowa. Całkowita wartość wszystkich inwestycji na trasach regionalnych wyniesie ponad 1,67 mld zł, z czego prawie 400 mln zł pochodzi z budżetu województwa. Pozostałe środki to dotacje z funduszy unijnych i wkłady własne samorządów gminnych.

"Realizujemy konsekwentnie ambitny plan budowy dróg w naszym regionie - największy w historii województwa" - podkreślił Krupa. "W efekcie tych inwestycji do dyspozycji kierowców i mieszkańców oddamy kolejne kilometry nowoczesnych tras, które nie tylko pozwolą na bezpieczną i wygodną podróż, ale też zwiększą atrakcyjność inwestycyjną Małopolski" - dodał.

Czytaj również: Ponad 5 mld zł na budowę dróg. To rekord w tym regionie

Według przedstawionych danych w zeszłym roku roku na budowę, rozbudowę i utrzymanie dróg wojewódzkich samorząd regionalny przeznaczył ponad 355 mln zł. W efekcie tego udało się rozpocząć prace budowlane m.in. na obwodnicach Wolbromia, Gdowa, Babic, Miechowa i przy węźle Poronin. Wyremontowano też ważne odcinki dróg regionalnych, w tym m.in. Lisia Góra-Nowa Jastrząbka, Oświęcim-Kęty, Krowiarki-Jabłonka, Zielona-Limanowa, Borusowa-Tarnów.

We współpracy z krajem Żylińskim i Preszowskim na Słowacji zostały przeprowadzone modernizacje dróg wojewódzkich na odcinku Gorlice-Konieczna, w gm. Czarny Dunajec oraz tzw. Podhalańskiej Drogi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.