PARTNER PORTALU
 • BGK

Syndyk sprzedaje "sądecką Dolinę Krzemową". Miasto zainteresowane kupnem

 • PAP/KDS    8 lutego 2018 - 15:28
Syndyk sprzedaje "sądecką Dolinę Krzemową". Miasto zainteresowane kupnem
Zdaniem syndyka ogłoszenie sprzedaży powinno nastąpić w ciągu 1-2 miesięcy. (fot.Facebook/Park Technologiczny 3.0 MMC Brainville)

Władze Nowego Sącza zastanawiają się nad zakupem Miasteczka Multimedialnego. Decyzję o ogłoszeniu upadłości spółki podął sąd w październiku 2017. Według syndyka ogłoszenie o sprzedaży powinno się ukazać w ciągu 1-2 miesięcy.




 • Miasteczko Multimedialne zostało otwarte w maju 2014 r. Powstało przy wsparciu unijnych funduszy w wysokości 94,9 mln zł.
 • W październiku 2017 krakowski sąd podjął decyzję o ogłoszeniu upadłości spółki.
 • Zainteresowanie wykupem "sądeckiej Doliny Krzemowej" wykazują władze Nowego Sącza.

Jak poinformował w czwartek (8.02) Witold Kadłuczka, syndyk masy upadłościowej spółki Miasteczko Multimedialne, wartość rynkową nowoczesnego budynku biurowo-laboratoryjnego oszacowano na ponad 56,1 mln zł, ale w przypadku tzw. sprzedaży wymuszonej (transakcja powinna nastąpić jak najszybciej) szacunek wartości opiewa na ponad 35,5 mln zł. Decyzję o ostatecznej cenie sprzedaży podejmie rada wierzycieli spółki, która decyduje o sposobie, terminie i warunkach sprzedaży.

Zdaniem syndyka ogłoszenie sprzedaży powinno nastąpić w ciągu 1-2 miesięcy. - Myślę, że będzie próba zbycia tego majątku po cenie określonej do sprzedaży wymuszonej - ocenił.

Wśród kilkudziesięciu wierzycieli spółki Miasteczko Multimedialne największym jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która zgłosiła roszczenia na ponad 130 mln zł. Kredytujący inwestycję Bank Zachodni WBK oraz udziałowiec spółki firma Edelmet mają roszczenia po ponad 10 mln zł.

Czytaj więcej: Zachodniopomorskie: na lotnisku Szczecin-Goleniów powstanie terminal cargo

Syndyk poinformował, że za wcześnie na razie mówić o ewentualnym zainteresowaniu nabyciem Miasteczka Multimedialnego. Według doniesień medialnych, chęć taką ogłosiły na razie władze Nowego Sącza. Zdaniem prezydenta miasta Ryszarda Nowaka, do nowoczesnego budynku można by przenieść wiele miejskich instytucji i wydziałów urzędu miasta, rozsianych obecnie w różnych lokalizacjach.

Decyzję o ogłoszeniu upadłości spółki Miasteczko Multimedialne, właściciela parku technologicznego MMC Brainville w Nowym Sączu podjął krakowski sąd w październiku zeszłego roku. Wniosek o głoszenie upadłości zgłosił sam dłużnik - spółka Miasteczko Multimedialne.

Inwestycja otwarta oficjalnie w maju 2014 r. powstała przy wsparciu unijnych funduszy w wysokości 94,9 mln zł.

MMC Brainville w założeniu pomysłodawcy - Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University, miało stać się sądecką doliną krzemową - ponadregionalnym ośrodkiem badań i rozwoju w zakresie nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem branży IT, telekomunikacji, grafiki i animacji komputerowej, technologii mobilnych oraz multimediów.

Czytaj więcej: Niebawem przetargi na wykonawców Młyna Kultury w Toruniu

Park technologiczny dysponuje nowoczesnym budynkiem biurowo-laboratoryjnym, dedykowanym do działalności firm z dziedziny multimediów oraz IT o łącznej powierzchni blisko 16 tys. m.kw.

Miasteczko Multimedialne w sierpniu 2010 r. otrzymało unijne dofinansowanie na realizację projektu w wysokości 94,9 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Łączna wartość inwestycji wyniosła 111,7 mln zł netto.

W kolejnych latach zmieniali się udziałowcy spółki, a termin oddania obiektu, pierwotnie planowany na wrzesień 2012 r., był przesuwany, co groziło utratą unijnej dotacji. Spółka borykała się z problemami finansowymi - po raz pierwszy wniosek o ogłoszenie upadłości Miasteczka Multimedialnego złożył do sądu w 2015 r. wykonawca inwestycji, konsorcjum firm Cerbud-Pietras.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

 • Mat, 2018-02-11 22:09:58

  Pojawiają się też propozycje, aby w Brainville siedzibę miała również Fundacja Platformy Przemysłu Przyszłości