PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałkowskim autobusem na Słowację? Pomóż ustalić rozkład jazdy

  • AW    14 listopada 2017 - 14:57
Marszałkowskim autobusem na Słowację? Pomóż ustalić rozkład jazdy
Komunikacja transgraniczna ma służyć mieszkańcom i turystom po dwóch stronach granicy (fot.pixabay)

Które z poniższych miejsc chciałbyś odwiedzić, jeżeli powstanie autobus z Zakopanego/Kościeliska na słowacką Orawę? Jaki byłby główny cel twoich podróży autobusem transgranicznym na Orawę? – odpowiadając na pytania ankiety mieszkańcy woj. małopolskiego mogą mieć wpływ na rozkład jazdy marszałkowskiego autobusu na Słowację.
Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, współpraca z Krajem Żylińskim (Orawa) w sprawie utworzenia transgranicznego autobusu układa się bardzo dobrze. Strony finalizują szczegóły dotyczące m. in. rozkładu jazdy linii Zakopane - Sucha Hora i Sucha Hora - Zverovka.

- Komunikacja transgraniczna nie ma służyć busiarzom czy urzędnikom, ale mieszkańcom Małopolski i Słowacji oraz turystom, którzy chcą pojechać w Tatry i okolice – tłumaczy Jakub Łoginow z inicjatywy "Polska - Słowacja - autobusy".

Jak dodaje, stronom zależy, by rozkład jady był zgodny z oczekiwanymi samych zainteresowanych- potencjalnych pasażerów.

Aby ustalić maksymalnie przyjazne dla pasażera rozkłady jazdy, przygotowano ankietę, której wyniki mają pomóc w podjęciu decyzji o takich, a nie innych godzinach odjazdów autobusów.

Ankieta (można ją wypełnić elektronicznie tutaj) obejmuje kilka pytań. Ankietowani są proszeni m.in. o propozycje kursów porannych i powrotnych, wybranie z listy celów podróży autobusem transgranicznym na Orawę czy odpowiedź na pytanie czy autobus Sucha Hora - Zakopane powinien dojeżdżać tylko do dworca, czy lepiej wydłużyć tę linię do Kuźnic?

Jak podkreślają przedstawiciele inicjatywy "Polska - Słowacja - autobusy", przewoźnicy nie decydują się na otwieranie lokalnych transgranicznych linii na Słowację. Jak można się nieoficjalnie dowiedzieć, przyczyną są różnego rodzaju bariery związane z wyrobieniem licencji na przewozy międzynarodowe. Badanie ankietowe ma dostarczyć więcej informacji w tym zakresie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.