PARTNER PORTALU
  • BGK

Tartanowy tramwaj już na ulicach Krakowa

  • JS    2 stycznia 2018 - 21:54
Tartanowy tramwaj już na ulicach Krakowa
Pomysł na taką promocję nowego symbolu Krakowa jest efektem konkursu przeprowadzonego w październiku ub. roku na portalu Magiczny Kraków (Fot. Wiesław Majka / krakow.pl)

Od 1 stycznia 2018 r. tramwaj w szkocką kratę jeździ po krakowskich ulicach. Tartanowy tramwaj najczęściej będzie pojawiał się na liniach 1, 2, 3, 5, 6, 14, 19, 20. Kursowanie tramwaju przewidziane jest do końca 2018 r.
Wzór krakowskiego tartanu, który w ubiegłym roku miasto otrzymało jako dar od partnerskiego miasta Edynburga, jest prezentowany na jednym z krakowskich tramwajów. Pomysł na taką promocję nowego symbolu Krakowa jest efektem konkursu przeprowadzonego w październiku ub. roku na portalu Magiczny Kraków. David McGirr, autor zwycięskiego pomysłu, czyli udekorowania wagonu krakowską kratą uznał, że tramwaj jest najlepszą formą komunikacji, zarówno tej miejskiej, zbiorowej, jak i komunikacji informacji o nowym krakowskim tartanie.

Poprzez wyszukanie umieszczonego na tramwaju #szkockakratadlakrakowa będzie można poznać historię powstania krakowskiego tartanu, a także dowiedzieć się, że każdy może wykorzystać wzór kraty w celach niekomercyjnych, a w szczególności jako wzór strojów, ich elementów, materiałów promujących Kraków czy motywów dekoracyjnych tworzonych przez instytucje i osoby prywatne. Podobnie, jak w przypadku wykorzystania logotypu Krakowa, także i tutaj konieczne jest dopełnienie odpowiednich formalności, które są określone w Biuletynie Informacji Publicznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.