PARTNER PORTALU
  • BGK

XIV Kongres Nowego Przemysłu: Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach z nagrodą Nowy Impuls 2017

  • WNP.pl    11 października 2017 - 21:06
XIV Kongres Nowego Przemysłu: Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach z nagrodą Nowy Impuls 2017
Laureaci tytułu Nowy Impuls 2017. Fot. PTWP (Michał Oleksy)

Na uroczystej gali podczas XIV Kongresu Nowego Przemysłu wręczono nagrody Nowy Impuls 2017. Wyróżniono firmy i instytucje, które swoim działaniem nadawały nową dynamikę sektorowi energii w Polsce, wskazywały pożądane kierunki zmian, przecierały ścieżki.
- W ramach projektu Nowy Impuls wyróżnialiśmy osoby, firmy i instytucje, które swoim działaniem nadawały nową dynamikę sektorowi energii w Polsce, wskazywały pożądane kierunki zmian, przecierały ścieżki - mówił Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, wydawca magazynu gospodarczego Nowy Przemysł i portalu WNP.PL.

Wyróżnienie za skuteczne wsparcie rozwoju energetyki rozproszonej i obywatelskiej trafiło do Urzędu Miasta i Gminy w Niepołomicach.

Władze gminy prowadzą przemyślaną politykę, służącą rozwojowi energetyki rozproszonej - w działaniach zostały wzięte pod uwagę jednocześnie niska emisja i kwestie klimatyczne; w gminie powstały setki kolektorów słonecznych, a mieszkańcy stali się de facto producentami energii na własne potrzeby. Oprócz pokrycia 60 proc. kwoty zakupu i montażu kolektorów, gmina wraz ze wspierającym projekt funduszem zagwarantowały przeglądy instalacji.

Nagrodę odebrał burmistrz Niepołomic Roman Ptak.

- Lokalizacja na skraju Puszczy Niepołomickiej sprawia, że ochrona środowiska zawsze jest obecna w strategii i działaniach gminy Niepołomice. Od lat realizowanych jest szereg projektów, by nasza społeczność mogła funkcjonować coraz bardziej ekologicznie. 2006-2009 w ramach unijnego Funduszu Spójności powstał „Zintegrowany system zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w Mieście Niepołomice i wschodniej części Gminy Niepołomice”. Od 2012 do końca 2016 roku realizowano projekt „Instalacja systemów energii odnawialnej w gminach Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych”. W styczniu 2017 roku zamontowano w Niepołomicach czujniki monitorujące stan powietrza w całej gminie. Pilotażowy program ograniczenia niskiej emisji dla gminy Niepołomice, umożliwiający otrzymanie dofinansowania do wymiany pieców węglowych w domach prywatnych, rozpoczął się w kwietniu 2017 roku - mówił Roman Ptak.

Więcej o wyróżnionych firmach tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.