PARTNER PORTALU
  • BGK

Grzegorz Filipek kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Krakowa

  • PAP/MIW    16 kwietnia 2018 - 12:23
Grzegorz Filipek kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Krakowa
Grzegorz Filipek jest kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Krakowa. (fot. twitter.com/Nowoczesna)

Grzegorz Filipek jest kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Krakowa – poinformowała w poniedziałek (16.04) przewodnicząca tej partii Katarzyna Lubnauer.
  • 40-letni Filipek jest szefem struktur Nowoczesnej w Małopolsce, przedsiębiorcą i specjalistą ds. marketingu. Katarzyna Lubnauer przedstawiła go jako "człowieka, który wie, czego potrzebuje Kraków, związanego z Krakowem i kochającego Kraków".
  • Grzegorz Filipek wśród inicjatyw Nowoczesnej na rzecz Krakowa wymienia m.in. konsultacje dot. reformy edukacji, dyskusję o potrzebach dzielnic oraz zbiórkę podpisów pod inicjatywą finansowania przez samorząd gminny zapłodnienia in vitro.
  • Kraków potrzebuje mądrej zmiany i tego, żeby nie wpaść w ręce PiS-u - stwierdziła Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Platformy Obywatelskiej.   

 

- Grzegorz Filipek jest dokładnie takim człowiekiem, jak przedstawiałam będąc tu niedawno, jak wyobrażam sobie idealnego kandydata na prezydenta Krakowa. Czyli człowieka młodego, nowego pokolenia, człowieka, który ma nowe pomysły, doświadczenie w zarządzaniu i w tym jak kierować strukturami złożonymi z wielu ludzi - mówiła podczas konferencji prasowej Lubnauer.

Dodała, że dla Nowoczesnej istotne jest przedstawianie kandydatów, którzy "mają szansę być dobrymi gospodarzami dla swoich miast", a "nie panami, którzy mówią, że im się należy".

- Najważniejszym wyzwaniem na kolejną kadencję w naszych miastach, które już pięknie się zmieniły, korzystając z środków europejskich i możliwości, które mamy obecnie, żeby dać to, co nazywa się jakością życia mieszkańców - zauważyła Lubnauer.

Podkreśliła, że wybory samorządowe 2018 są bardzo ważne, zdecydują, jakie będą nasze miasta, gminy, powiaty i województwa.

- Czy będziemy mieli politykę dobrych gospodarzy, którzy dbają o swój teren, którzy chcą załatwiać ludzkie sprawy, czy będziemy mieli ludzi, którzy chcą władzy dla władzy i którzy najzwyczajniej w świecie pogrążają Polskę w konflikcie. Dlatego tak ważne jest żeby w dużych miastach i w sejmikach wygrywała Koalicja Obywatelska - podkreśliła przewodnicząca Nowoczesnej.

Jak zaznaczyła "Kraków potrzebuje mądrej zmiany i tego, żeby nie wpaść w ręce PiS-u".

- Chcemy się skupić na kilku aspektach, przede wszystkim na zrównoważonym rozwoju miasta i na tym, jak wygląda przestrzeń wokół nas. Drugim aspektem jest nowoczesne zarządzanie miastem - mówił Filipek.

- Filarami tego, jak Kraków powinien się rozwijać to: nauka, kultura i gospodarka oparta ma wiedzy - dodał.

- My mamy pomysły, chcemy je realizować i konsultować z mieszkańcami - zapewnił kandydat Nowoczesnej, podkreślając, że "prezydent powinien być bliżej mieszkańców". Dodał, że chce wsłuchiwać się w głos aktywistów miejskich i organizacji pozarządowych.

Grzegorz Filipek wśród inicjatyw Nowoczesnej na rzecz Krakowa wymienił: konsultacje dot. reformy edukacji, dyskusję o potrzebach dzielnic, akcję "Trzy raz tak dla zieleni na ul. Rajskiej", "Stop dla zabudowy Wzgórza św. Bronisławy" oraz zbiórkę podpisów pod inicjatywą finansowania przez samorząd gminny zapłodnienia in vitro (pomysł ten nie znalazł poparcia Rady Miasta).

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.