PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowski samorząd otwiera się na uczniów

  • JS    11 września 2017 - 20:08
Krakowski samorząd otwiera się na uczniów
Uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum mogą wziąć udział w projekcie „Cykl spotkań samorządowych (fot.t. Bogusław Świerzowski / krakow.pl)

Do 22 września krakowskie szkoły mogą zgłaszać chęć udziału w XIII edycji projektu edukacyjnego „Uczeń – obywatel”. W zależności od wieku uczniów dostępne są trzy warianty projektu.
„Nic o nas bez nas” – pod takim hasłem ruszy projekt dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej. Przewidziano w nim cykl spotkań i warsztatów poświęconych tematyce samorządu krakowskiego – jego historii i teraźniejszości. Zajęcia będą dotyczyły zasad działalności rady miasta i prezydenta, obejmą zwiedzanie Pałacu Wielopolskich i spacer szlakiem samorządu krakowskiego. Projekt zakończy się konkursem wiedzy o samorządzie.

Uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum mogą wziąć udział w projekcie „Cykl spotkań samorządowych”, który koordynuje Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. Na tym etapie projekt przewiduje zapoznanie uczniów ze strukturą i funkcjonowaniem samorządu lokalnego na szczeblu dzielnicowym. Wśród proponowanych form realizacji znajdują się m.in. spotkania z przedstawicielami rady dzielnicy, zaangażowanie w projekty realizowane na terenie dzielnicy, uczestnictwo w sesji Rady Miasta Krakowa.

Dla najstarszych, czyli uczniów szkół ponadgimnazjalnych, przygotowano projekt „Moje miasto – moje prawo”. Jego uczestnicy zapoznają się ze strukturami i funkcjonowaniem samorządu na szczeblu lokalnym oraz zasadami tworzenia prawa miejscowego. Spotkania będą się odbywały w Urzędzie Miasta Krakowa, a ich uczestnicy zobaczą, jak na co dzień funkcjonuje samorząd krakowski - odbędą się spotkania z krakowskimi politykami, radnymi, obserwacja sesji RMK itp.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.