PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto kandydatem PiS na prezydenta Krakowa? Największe szanse ma Wassermann

  • bad    12 lutego 2018 - 21:13
Kto kandydatem PiS na prezydenta Krakowa? Największe szanse ma Wassermann
Małgorzata Wassermann uzyskuje najlepsze wśród polityków PiS wyniki w Krakowie. fot. Adrian Grycuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 pl

Małgorzata Wassermann to najbardziej oczywista kandydatka PiS w wyborach na prezydenta Krakowa. Dzięki komisji ds. Amber Gold jest na fali, uzyskuje też najlepsze wśród polityków obozu rządzącego wyniki w Krakowie.
Jeśli PiS pozostanie wierne zasadzie, że w tegorocznych wyborach samorządowych postawi na kandydatów z najlepszymi notowaniami, w Krakowie w szranki z obecnym prezydentem Jackiem Majchrowskim powinna stanąć Małgorzata Wassermann.

Czytaj też: Czy sędziowie mogą brać udział w naborze na komisarzy wyborczych?

PiS sonduje szanse swoich kandydatów w grodzie Kraka. Oprócz Wasserman sprawdzano także poparcie dla prof. Mariusza Andrzejewskiego i senatora Marka Pęka. Obaj cieszą się mniejszą popularnością niż szefowa komisji ds. Amber Gold, która weszłaby do drugiej tury, gdzie przegrałaby z Majchrowskim niewielką różnicą głosów – podaje „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Nowoczesna otwarta na koalicje ze wszystkimi partiami opozycyjnymi

Jednak Małgorzata Wassermann na ten moment nie chce wziąć udziału w wyborach w Krakowie. Woli działania w Warszawie i kierowanie komisją ds. Amber Gold.

Jacek Majchrowski to wytrawny samorządowy wyjadacz. Prezydentem Krakowa jest od 2002 roku. Do tej pory pokonać w wyborach próbowali go między innymi Andrzej Duda, Zbigniew Ziobro, Jan Rokita i Ryszard Terlecki. W ostatnich wyborach samorządowych w 2014 roku wygrał w pierwszej turze, uzyskując niemal 59 proc. głosów. Drugi był Marek Lasota z PiS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • hajer, 2018-02-13 15:08:19

    No tak, karać, ścigać, zamykać, insynuować, znowu ścigać i na koniec - "rozstrzelać". A tłum wyje i wiwatuje. I tak ma wyglądać prezydentura???