PARTNER PORTALU
  • BGK

Ranking: W tych miastach żyje się najlepiej. Warszawa wysoko w zestawieniu

  • PAP/AT    19 maja 2017 - 11:10
Ranking: W tych miastach żyje się najlepiej. Warszawa wysoko w zestawieniu
Standard życia jest najwyższy w miastach średniej wielkości (fot.pixabay)

Wellington, Edynburg i Wiedeń - w tych miastach standardy życia są najwyższe. W zestawieniu najlepszych miejsc, gdzie żyje się najlepiej Warszawa zajęła 23 miejsce.
• Wellington, Edynburg i Wiedeń to miasta, w których standardy życia są najwyższe – wynika z najnowszego raportu Deutsche Bank Research „Mapping the World’s Prices”.

• Na dalszych miejscach znalazły się Melbourne, Zurych, Kopenhaga, Ottawa, Boston, Amsterdam oraz Sydney.

• Niezłe, 23., miejsce (na 47 badanych miast) zajęła Warszawa.

Co zdecydowało o tym, że stolica Polski uplasowała się w środku zestawienia? W badaniu wzięto pod uwagę następujące czynniki: siłę nabywczą mieszkańców, bezpieczeństwo, opiekę zdrowotną, koszty życia, stosunek cen nieruchomości do dochodów mieszkańców, płynność ruchu drogowego, zanieczyszczenie oraz klimat. Warszawa zyskała przede wszystkim na relatywnie niskich kosztach utrzymania i wysokim poziomie bezpieczeństwa. Jej wynik bardzo obniżyła natomiast słaba opieka zdrowotna.

- Standard życia jest najwyższy w miastach średniej wielkości, charakteryzujących się wysokim poziomem dochodów mieszkańców, bardzo dobrą jakością służby zdrowia, niską przestępczością, małym zanieczyszczeniem i sprzyjającym klimatem - mówi Arkadiusz Krześniak, główny ekonomista Deutsche Bank Polska.

Czynnikiem, który najbardziej przekonuje ludzi do zamieszkania w danym mieście, jest wysokość zarobków. Istotne znaczenie mają również koszty utrzymania oraz dostępność mieszkania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • asaden, 2017-05-19 23:05:22

    A Moskwa ?? 47 ??