Małopolska: W piątek ostatni dzień głosowania na projekty w Budżecie Obywatelskim

Do piątku - 13 października - mieszkańcy województwa małopolskiego mogą głosować na projekty zgłoszone w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do podziału jest 8 mln zł.
Małopolska: W piątek ostatni dzień głosowania na projekty w Budżecie Obywatelskim
W piątek mija termin głosowania w drugiej edycji BO województwa małopolskiego (fot. malopolska.pl)

• Mieszkańcy Małopolski, którzy chcą mieć wpływ na to, co dzieje się w ich okolicy, do piątku (13.10) mogą głosować na projekty zgłoszone w BO woj. małopolskiego. 

• Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat. 

• Do rozdysponowania pomiędzy zwycięskie projekty jest aż 8 mln zł.

***** 

W sumie w drugiej edycji BO do realizacji zgłoszonych zostało 160 zadań. Najwięcej - bo aż 40 - zgłoszono projektów prospołecznych.

Mieszkańcy mają także do wyboru aż 36 zdań edukacyjnych oraz 34 kulturalne. Nieznacznie mniej zgłoszono inicjatyw sportowych (24) i turystycznych (12). 6 projektów dotyczy ekologii, natomiast 8 pozostałych innych dziedzin. Pełna lista wszystkich inicjatyw społecznych, na które można oddawać swoje głosy dostępna jest na stronie www.bo.malopolska.pl

- Rok temu Województwo Małopolskie jako pierwszy region w kraju ruszyło z budżetem obywatelskim na tak dużą skalę. Pierwsza edycja zakończyła się sukcesem – teraz trwa głosowanie w drugiej. Mieszkańcy mogą wybierać wśród aż 160 zadań – i jestem pewien, że każdy znajdzie tam projekt, z którym może się utożsamić – zachęca do głosowania Grzegorz Lipiec, który w zarządzie województwa odpowiada m.in. za kwestie budżetu obywatelskiego.

Głosowanie rozpoczęło się 25 września, zakończy 13 października. Mieszkańcy regionu mogą oddać tylko jeden głos, wybierając spośród wszystkich zadań małych (czyli o zasięgu całego powiatu) i dużych (o zasięgu subregionu). Ważna uwaga – głosować można tylko na zadanie z subregionu, w którym się mieszka. 

Głosować można przez internet (na stronie www.bo.malopolska.pl), na kartach do głosowania (urny są dostępne w 15 lokalizacjach na terenie całej Małopolski m. in. krakowskich oddziałach urzędu marszałkowskiego oraz w jego agendach w Tarnowie, Nowym Sączu i Oświęcimiu czy Nowym Targu, a także za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków; koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

Wykaz punktów, w których można oddać głos

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego - do godz. 16:

Kraków, ul. Basztowa 22
Kraków, ul. Racławicka 56
Kraków, os. Teatralne 4a
Kraków, ul. Wielicka 72
Agendy Zamiejscowe - do godz. 16:

Tarnów, al. Solidarności 5-9
Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 52
Nowy Targ, al. 1000-lecia 35
Oświęcim, ul. Jędrzeja Śniadeckiego 21

Urzędy:

Urząd Gminy i Miasta Miechów ul. Henryka Sienkiewicza 25 - do godz. 15
Urząd Miasta i Gminy Olkusz Rynek 1 - do godz. 15
Urząd Miasta i Gminy Brzesko ul. Bartosza Głowackiego 51 - do godz. 15.30
Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach ul. Rynek 8/9 - do godz. 15.30
Urząd Miasta Zakopane ul. Tadeusza Kościuszki 13 - do godz. 14
Urząd Miejski w Gorlicach Rynek 2 - do godz. 15.30
Urząd Miejski w Wadowicach Plac Jana Pawła II 23 - do godz. 15. 

Wyniki głosowania oraz inicjatywy, które dzięki uznaniu mieszkańców zostaną zrealizowane poznamy najpóźniej 30 listopada.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU