PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków. Spłonęło stoisko na targach świątecznych

  • PAP/rs    7 grudnia 2017 - 13:00
Kraków. Spłonęło stoisko na targach świątecznych
Zniszczone przez ogień stoisko gastronomiczne zostało rozebrane, a drugie, okopcone dymem - wymienione. W czwartek od rana targi toczyły się normalnie.

Spłonęło stoisko gastronomiczne na targach bożonarodzeniowych w Krakowie. Pożar wybuchł w budce z grillem stojącej w pobliżu Sukiennic od strony ul. św. Jana. Nikomu nic się nie stało. Akcja gaśnicza została przeprowadzona bardzo sprawnie - zapewniali w czwartek zarówno organizatorzy targów, jak i władze miasta.
Pożar wybuchł w środę wieczorem ok. 21.00. Walkę z ogniem zaczęli pracownicy stoiska, ochrona targów, a po dwóch minutach od wezwania na miejscu było też 20 strażaków. Ochrona i strażnicy miejscy ewakuowali ludzi z okolicznego terenu, wyłączono prąd, jednak wiele osób przyglądało się temu, co się dzieje na Rynku Głównym, a do internetu wkrótce trafiły filmiki z wieczornej akcji.

Strażacy po ugaszeniu płomieni zajęli się schładzaniem butli z gazem znajdujących się na stoisku. Było ich siedem w dwóch pomieszczeniach.

- Wszystkie osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo targów - ich organizatorzy, firma ochroniarska oraz służby: straż miejska i strażacy - zareagowali błyskawicznie i profesjonalnie. Większego zagrożenia nie było - mówił kierownik biura prasowego w Urzędzie Miasta Krakowa Dariusz Nowak.

Przyczyny pożaru nie są znane, ma je wyjaśnić postępowanie prowadzone przez policję i ekspertyza biegłego. - Znając wyniki tego postępowania, będziemy się zastanawiać, czy można coś jeszcze zmienić i poprawić - mówił Dariusz Nowak. Jak podkreślił, targi organizowane od lat na Rynku Głównym są jedną z atrakcji Krakowa.

Zniszczone przez ogień stoisko gastronomiczne zostało rozebrane, a drugie, okopcone dymem - wymienione. W czwartek od rana targi toczyły się normalnie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.