PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie: Bezpłatna nauka jazdy na nartach dla 3 tysięcy dzieci

  • aw/PAP    29 grudnia 2017 - 13:43
Małopolskie: Bezpłatna nauka jazdy na nartach dla 3 tysięcy dzieci
Dofinansowanie wojewódzkie pozwoli gminom na pokrycie ok. 30 proc. kosztów wyjazdów na narty dla uczniów szkół podstawowych (fot.ilustracyjne:pixabay)

Ok. 3 tysiące dzieci z województwa małopolskiego bezpłatnie nauczy się jeździć na nartach i snowboardzie w tym sezonie zimowym dzięki programowi "Jeżdżę z głową". Samorząd województwa przeznaczył na ten cel w sumie 1 mln zł.
Jak podkreślają władze regionu, realizowany do 2012 r. program wojewódzki popularyzujący sporty zimowe z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przyszłoroczna edycja projektu będzie rekordowa zarówno pod względem wysokości dotacji z budżetu województwa, która wyniesie 1 mln zł, jak i liczby gmin, które wyraziły chęć otrzymania dofinansowania - w tym roku będzie ich 59.

Dofinansowanie wojewódzkie pozwoli gminom na pokrycie ok. 30 proc. kosztów wyjazdów na narty dla uczniów szkół podstawowych.

Leszek Zegzda, członek zarządu województwa małopolskiego ocenił w piątek, że sporty zimowe cieszą się w Małopolsce ogromną popularnością. "Trudno się temu dziwić - w końcu to właśnie w naszym regionie można znaleźć świetne warunki, by rozwijać tę sportową pasję" - zaznaczył.

W całym regionie, gdzie wyznaczono ponad 250 km tras narciarskich, można skorzystać z oferty ponad 60 stacji różnej wielkości, dysponującymi ponad 300 wyciągami.

Program "Jeżdżę z głową" - podkreślił Zegzda - to nie tylko nauka od samych podstaw jazdy na nartach czy snowboardzie pod okiem doświadczonych instruktorów, ale także przyswajanie zasad bezpiecznego zachowywania na stokach narciarskich czy trasach biegowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.