PARTNER PORTALU
  • BGK

Anna Zalewska, MEN: podstawy programowe w sposób jednoznacznie krytyczny potępiają faszyzm

  • PAP/rs    22 stycznia 2018 - 13:40
Anna Zalewska, MEN: podstawy programowe w sposób jednoznacznie krytyczny potępiają faszyzm
Podstawy programowe w sposób jednoznacznie krytyczny potępiają faszyzm - mówi minister edukacji Anna Zalewska.

- W podstawach programowych jest cały szereg tematów z zagadnień, które w sposób jednoznaczny, czyli krytycznie potępiający oceniają faszyzm - powiedziała w poniedziałek minister edukacji narodowej Anna Zalewska
"Superwizjer" TVN24 ujawnił w sobotę wyniki swego dziennikarskiego śledztwa dotyczącego działalności niektórych polskich środowisk narodowych, m.in. Stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność". - Ołtarzyk ku czci Adolfa Hitlera, płonąca swastyka, "Sieg Heil!". To dzieje się na spotkaniach polskich neonazistów. Dziennikarzom "Superwizjera" TVN udało się przeniknąć do tego środowiska. Na nagraniach ukrytą kamerą widać, jak ono funkcjonuje - tak o materiale pisze na swych stronach internetowych TVN24.

Zalewska na konferencji prasowej w Warszawie oceniła, że reportaż był "zatrważający", natomiast zachowania zaprezentowane w materiale TVN należy "nie tylko w sposób jednoznaczny należy potępić, ale dołożyć wszelkich starań karnych i prawnych, żeby wyciągnąć wszystkie możliwe konsekwencje".

Minister zwróciła uwagę, że wydarzenia zaprezentowane w reportażu miały miejsce w Grodziszczu w gminie Świdnica, gdzie aktywnie działa Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego. "Właśnie ta fundacja swoją ideę i pracę opiera na ruchu antyhitlerowskim" - podkreśliła Zalewska. Fundacja organizuje spotkania m.in. młodzieży z różnych krajów w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym "Krzyżowa" na terenie byłego majątku rodziny von Moltke. Hrabia Helmuth James von Moltke w czasie II wojny światowej należał do założycieli "Kręgu z Krzyżowej", jednej z najważniejszych grup niemieckiej opozycji antyhitlerowskiej, skupiającej opozycjonistów z różnych grup społecznych, wyznań i orientacji politycznych.

Więcej na parlamentarny.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.