Reforma oświaty, likwidacja gimnazjów. Przez pomyłkę już teraz zlikwidowali wszystkie gimnazja

W Otwocku radni przyjęli uchwałę, która likwiduje wszystkie gimnazja ze skutkiem natychmiastowym. Co w takim razie z dziećmi z klas drugich i trzecich?
Reforma oświaty, likwidacja gimnazjów. Przez pomyłkę już teraz zlikwidowali wszystkie gimnazja
Nie wiadomo także czy uchwała zostanie cofnięta, ponieważ okres vacatio legis już minął (fot. pixabay.com)

Otwoccy radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy mają większość w radzie miasta, przyjęli uchwałę, zgodnie z którą wszystkie gimnazja w mieście zostaną wygaszone. Dokument wszedł w życie z dniem 11 maja.

Radni jednak popełnili błąd - zgodnie z reformą edukacji gimnazja mają zostać zlikwidowane do 2019 roku, a nie ze skutkiem natychmiastowym, jak to zapisano w otwockiej uchwale. Choć w placówkach nadal uczą się dzieci, z prawnego punktu widzenia przestały istnieć – informuje.

Radio ZET i wskazuje na wiele problemów, które mogą się wiązać z przyjętą przez radnych uchwałą. Nie tylko nie wiadomo na jakich zasadach będą działać placówki, ale na mocy uchwały wygaszone zostały także umowy o pracę a nauczycielami.

Gimnazja zostały także pozbawione praw do wydawania jakichkolwiek dokumentów – wynika z informacji Radia ZET.

Nie wiadomo także czy uchwała zostanie cofnięta, ponieważ okres vacatio legis już minął.
Interwencję w tej sprawie podjęła posłanka Kinga Gajewska, która wystosowała pismo do wojewody mazowieckiego z zapytaniem o konsekwencje prawne przyjętej uchwały.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Wyciągam z tego wniosek, że jak ktoś bardzo chce to może. Nadzór prawny wojewody i tak uchyli uchwałę jako niezgodną z prawem, więc nie ma co lamentować. Ale wniosek drugi jest taki, że może jednak dwukadencyjność należałoby wprowadzić natychmiast, z uwzględnieniem również radnych.... rozwiń

st, 2017-05-19 17:40:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE