PARTNER PORTALU
  • BGK

Modlin: Lotnisko zostanie zamknięte?

  • AT    14 września 2017 - 06:51
Modlin: Lotnisko zostanie zamknięte?
Lotnisko Modlin (fot.wikipedia.org/Markus Winkler/markuswinkler.de)

Urząd Lotnictwa Cywilnego zamknął drogi kołowania portu lotniczego w Modlinie. To może być początek większych kłopotów lotniska.
Przeciągający się konflikt między udziałowcami największego portu lotniczego dla tanich linii w Modlinie może doprowadzić do paraliżu lotniska - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Drogi kołowania wymagają pilnego remontu a na uruchomienie pieniędzy muszą zgodzić się wszyscy właściciele.

Urząd Lotnictwa Cywilnego zamknął drogi kołowania po wschodniej stronie portu dla boeingów 737. To może być początek większych kłopotów lotniska bo od miesięcy nie ma porozumienia między udziałowcami w sprawie finansowania inwestycji.

Czytaj też: Centralny Port Lotniczy "zamknie" lotniska w Warszawie, Łodzi i Radomiu

Samorząd mazowiecki jest jednym z udziałowców, obok Agencji Mienia Wojskowego oraz Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze. Z nich tylko PPL jest przeciwne inwestycjom. Chciałoby przejąć kontrolę nad Modlinem i dąży do tego za wszelką cenę.

- Najpilniejszy jest remont dróg kołowania. Jeśli nie będzie zgody PPL na finansowanie, ULC może zamknąć port ze względów bezpieczeństwa - mówi Marek Miesztalski, szef rady nadzorczej lotniska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.