PARTNER PORTALU
  • BGK

W Płocku ogłoszono przetarg na system roweru miejskiego

  • MIW    14 lutego 2018 - 10:05
W Płocku ogłoszono przetarg na system roweru miejskiego
Na system w Płocku ma się składać 250 rowerów. (fot. pixabay.com)

Miejski Zarząd Dróg w Płocku ogłosił przetarg na zorganizowanie, zarządzanie i eksploatację systemu roweru miejskiego. Miejskie rowery mają jeździć w Płocku do jesieni 2020 roku.
Płocki Rower Miejski ma się składać z 250 rowerów, 25 stacji rowerowych, 25 terminali z panelem sterującym i informacyjnym, 375 stojaków rowerowych (średnio 15 na stację) oraz „innych niezbędnych rozwiązań organizacyjnych i rzeczowych”. W ramach prawa opcji zamawiający przewiduje możliwość zamówienia do 4 dodatkowych stacji.

Jak zastrzega w ogłoszeniu spółka „cena nie jest jedynym kryterium udzielenia zamówienia”. Wartość tego czynnika wyznaczono na 60 proc. przy dokonywaniu oceny złożonych ofert (po 20 proc. będzie miał „czas reakcji” i termin uruchomienia systemu).

Czytaj: Ile gminy dopłacają do miejskich rowerów? Wypożyczenie najtańsze we Wrocławiu

Czas na składanie ofert mija 22 marca. Tego samego dnia nastąpi też ich otwarcie. Umowa ma obowiązywać do 30 grudnia 2020 roku.

Z racji na rozpoczynające się dopiero postępowanie przetargowe nie wiadomo, kiedy dokładnie płocki rower miejski rozpocznie w tym roku działalność. Wiadomo, że wykonawca ma w ciągu 30 dni od daty podpisania umowy dostarczyć koncepcję umieszczenia stacji rowerowych, projekty wizualne rowerów i stacji rowerowych, a także projekt wizualny i funkcjonalny strony internetowej Wiadomo także, że system ma działać do 30 listopada. W dwóch kolejnych latach (tj. 2019 i 2020) ma funkcjonować między 1 kwietnia, a 30 listopada.

Czytaj: Poznański Rower Miejski coraz większy. W 2018 roku będzie miał 111 stacji

Zwycięzca przetargu odpowiadać będzie za zorganizowanie, bieżące zarządzanie i eksploatację rowerów, a także za pobieranie opłat za korzystanie z nich oraz utrzymanie jednośladów i wszystkich urządzeń związanych z funkcjonowaniem systemu w czasie trwania umowy, a po zakończeniu funkcjonowania systemu (30.11.2020) za jego demontaż do 30 grudnia 2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.