PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom: przebudowa alei Wojska Polskiego jeszcze w 2018 roku

  • PAP/PSZ    3 stycznia 2018 - 11:07
Radom: przebudowa alei Wojska Polskiego jeszcze w 2018 roku
Aleja Wojska Polskiego w Radomiu obsługuje ruch tranzytowy. (fot. Shutterstock)

W tym roku ma ruszyć przebudowa alei Wojska Polskiego w Radomiu, położonej w ciągu dróg krajowych nr 9 i 12. Przedsięwzięcie będzie w 80 proc. finansowane z budżetu państwa. W trakcie trzech lat rząd zamierza wydać na ten cel ponad 93 mln zł.
Droga obsługuje ruch tranzytowy w stronę Lublina oraz Rzeszowa. "Droga jest w bardzo złym stanie technicznym i wymaga pilnej i gruntownej modernizacji" - poinformował prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Projekt przewiduje rozbudowę alei Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego - od linii kolejowej nr 8 do ronda Popiełuszki wraz z budową nowych wiaduktów nad torami kolejowymi. Na dwóch odcinkach, o łącznej długości ponad 4 km, kierowcy mają mieć do dyspozycji dwie jezdnie. Planowana jest też rozbudowa ronda Popiełuszki oraz przebudowa ulicy Zwolińskiego od ronda do granicy miasta.

Miasto otrzyma finansowanie z budżetu państwa w wysokości 80 proc. wartości inwestycji. W trakcie trzech lat na ten cel trafi do Radomia ponad 93 mln zł.

Czytaj także: Ponad 5 mld zł na budowę dróg. To rekord w tym regionie

Samorząd Radomia przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na wykonanie robót. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku i zakończyć w 2020 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.