PARTNER PORTALU
 • BGK

Warszawa: Wojewoda ponownie sprawdzi dokumenty ws. metra

 • PAP/JS    21 kwietnia 2017 - 17:33
Warszawa: Wojewoda ponownie sprawdzi dokumenty ws. metra
Zdzisław Sipiera (fot. mazowieckie.pl)

Odpowiadając na wezwanie wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery, władze Warszawy ponownie prześlą do niego dokumenty konieczne do budowy metra na Woli. Wojewoda zapewnił, że jeszcze raz je sprawdzi. Jednak, jak zapewnił po spotkaniu z wiceprezydent stolicy, inwestycja nie jest zagrożona.
• Zdzisław Sipiera powiedział, że jest "absolutnie przekonany", że nie popełnił żadnego błędu, wydając decyzję o pozwoleniu na budowę stacji metra.

• Podkreślił, że pozostaje na swoim stanowisku ws. pozwolenia na budowę, dlatego zwrócił się do miasta o przedstawienie poświadczenia prawa do dysponowanie nieruchomościami na cele budowlane.

Piątkowe spotkanie wiceprezydent Renaty Kaznowskiej i wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery było reakcją na decyzję Generalnego Inspektora Nadzoru Budowlanego z 11 kwietnia o uchyleniu wydanego przez wojewodę pozwolenia na budowę stacji metra C6 Księcia Janusza na Woli.

Kaznowska powiedziała w piątek w ratuszu, że miasto odebrało wezwanie od wojewody do ponownego złożenia tych samych oświadczeń dot. prawa do dysponowania gruntami na cele budowlane. Mają być one niezwłocznie, jeszcze w piątek, przekazane wojewodzie, który będzie mógł zdecydować o ponownym wydaniu pozwolenia na budowę.

"Liczymy na to, że w dacie odebrania decyzji GINB o uchyleniu pozwolenia na budowę, my będziemy mieli już nowe pozwolenie na budowę" - wyjaśniła Kaznowska. Jak zaznaczyła, decyzja GINB "na ten moment" nie wpływa na prace przy budowie stacji metra, ponieważ pełnomocnik jeszcze nie odebrał decyzji nadzoru budowlanego.

Sipiera powiedział, że jest "absolutnie przekonany", że nie popełnił żadnego błędu wydając decyzję o pozwoleniu na budowę stacji metra. "Decyzja była wydana prawidłowo, natomiast oczywiście nadzór budowlany zawsze ma prawo do tego, żeby coś kwestionować, uważać, że coś jest złe " - powiedział wojewoda.

Podkreślił, że pozostaje na swoim stanowisku ws. pozwolenia na budowę, dlatego zwrócił się do miasta o przedstawienie poświadczenia prawa do dysponowanie nieruchomościami na cele budowlane.

"Jeżeli uzyskam taką informację i takie dokumenty, nie widzę podstawy, żeby to przedłużać. Oczywiście muszę się dokładnie teraz już każdej literze przyjrzeć, żeby nie było żadnych wątpliwości" - zapowiedział wojewoda.

Jak dodał, w przyszłym tygodniu będzie jego decyzja. "Także sądzę będzie wszystko zakończone. Metro jest niezagrożone; metro jest budowane, będzie budowane i nie widzę żadnych zagrożeń co do tego" - podkreślił.

Kaznowska przypomniała, że GINB miał wątpliwości do złożonych oświadczeń co do sześciu działek. "Wątpliwości, których nie zbadał, nie musielibyśmy się dzisiaj spotykać, gdyby GINB dobrze odrobił swoją pracę" - zaznaczyła wiceprezydent.

W czwartek zapewniła, że w stosunku do tych sześciu działek "bezsprzecznie miasto miało prawo złożyć oświadczenia o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane".

"GINB miał wątpliwości i na podstawie tych wątpliwości wstrzymał inwestycje za ponad 1 mld 100 mln złotych" - mówiła.

Wyjaśniła, że chodziło o działki, które nie wchodzą w bezpośredni obszar inwestycji, tzn. nie będzie tam np. wyjść z metra, wind czy szybów. Na tych działkach przekładana była infrastruktura podziemna - wskazywała wiceprezydent Warszawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.