PARTNER PORTALU
  • BGK

"Air Show" w Radomiu uświetni obchody 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego

  • PAP/JS    9 stycznia 2018 - 18:23
"Air Show" w Radomiu uświetni obchody 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego
"Air Show" w Radomiu to największa tego typu impreza lotnicza w Polsce (fot.mat.pras.)

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze "Air Show" odbędą się w ostatni weekend sierpnia w Radomiu. Impreza będzie ważnym elementem ogólnopolskich obchodów 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego.
Dwudniowe impreza została zaplanowana na 25 i 26 sierpnia. Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych kmdr por. Czesław Cichy, zaproszenia do udziału w pokazach wysłano do ponad 20 państw.

"Staramy się, żeby ze względu na wyjątkową rocznicę, na tegoroczne +Air Show+ przybyło wielu gości z zagranicy" - zaznaczył rzecznik.

Główne uroczystości związane z obchodami 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego będą się odbywały, m.in. w Radomiu i Dęblinie.

"W Radomiu będzie to Air Show, w Dęblinie - m.in. pokazy historyczno-wojskowe i konferencja naukowa" - powiedział Cichy. Dodał, że imprezy związane z jubileuszem lotnictwa zaplanowano także w Warszawie i w innych polskich miastach, a także za granicą.

"Air Show" w Radomiu to największa tego typu impreza lotnicza w Polsce. Ostatnio imprezę zorganizowano w sierpniu ub. roku. W ciągu dwóch dni nad radomskim niebem zaprezentowało się 76 samolotów i śmigłowców z 10 państw, a pokazy obejrzało 170 tys. osób.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.